comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da Pablo Batalla: "Şampiyon olmak için tecrübe şart

23 Temmuz 2017, Pazar 12:32
Bursaspor'da Pablo Batalla:

Bursaspor'da yeni sezon hazırlıkları Avusturya kampında devam ederken Pablo Batalla çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Bursaspor'da yeni sezon hazırlıkları ve transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Pablo Batalla'dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Fanatik'in konuğu olan Arjantinli oyuncu Avusturya'daki kampta soruları yanıtladı. Arjantinli 10 numara takımdaki geçmişinden gelecek sezona kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.


Bursaspor'da Pablo Batalla'nın açıklamaları


"GEÇEN SEZON HEP KÖTÜ GİDİYORDUK"
Geçen sezondan başlayacak olursak bizim için kötü günlerdi diyebiliriz. İki ayrı parçadan oluşan bir sezondu bizim için. İlk bölümünde önemli puanlar topladık. Fenerbahçe'yi deplasmanda yendik. İşler yolundaydı. Ancak sonrasında alınan birkaç kötü sonuçtan sonra Hamza hoca gitti ve takım içerisinde negatif bir ortam oluştu ve işler hep kötü gitmeye başladı.”

"ŞAMPİYONLUK İÇİN TECRÜBE ŞART"

Şampiyonluk dönemindeki kadromuz gerçekten harikaydı. Ben geldiğimde kulübün böyle bir baskı yoktu üzerinde. Lige çıkalı birkaç yıl olmuştu. Her sene Avrupa diye bir şey yoktu. Takımda çok iyi bir seviye vardı. Tecrübeli oyunculardı bunlar. En gençleri ben ve Ozan İpek'tik, Sercan ve Volkan'la beraber. Bu ortam başarıyı getirdi. Tecrübeli önemli”

"BURSA ÇAĞIRMASAYDI"

“Bursaspor çağırmasaydı 5- 6 sene daha kalabilirdim. İnsanlar Çin Ligi'ni izlemediği için orada fiziksel seviyenin olmadığını sanıyordu. Ama bu yanlış orada fiziksel seviye oldukça yüksek çok fazla koşmanız gerekiyor. Aynı zamanda Çin'de 4 yabancı hakkı var ve sahada 3'ü olabiliyor yalnızca. Oradayken hoca beni 8 numara olarak oynatmıştı ve çok koşmam gerekiyordu. Buraya döndüğümde de buna devam ettim. Bu dönüşümü yaşadığım için mutluyum”

Bursaspor ile ilgili son gelişmeleri Bursaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.