comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da başkan yeniden Ali Ay

27 Mayıs 2018, Pazar 23:16
Bursaspor'da başkan yeniden Ali Ay

Bursaspor'da Olağan Genel Kurul'da mevcut başkan Ali Ay yeniden başkanlığa seçildi.

FutbolArena - Bursaspor Kulübü Olağan Genel Kurulu'nun ikinci gününde oy verme işlemi gerçekleşti ve mevcut başkan Ali Ay, Hüseyin Akdemir'i geride bırakarak başkan seçildi. 


Bursaspor seçim sonuçları


Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nda gerçekleştirilen genel kurulda, 15 sandıkta üyeler saat 12.00 itibarıyla oy vermeye başladı. Genel kurulda 4 bin 392 üye, mevcut başkan Ali Ay'ın yanı sıra Lemi Keskin, Hüseyin Akdemir ve Ahmet Bozdemir'in başkanlık için yarıştığı seçimde saat 17.00'ye kadar oy kullanma işlemi sürdü. Saat 17.00'de sandıkların kapanmasının ardından oy sayımına geçildi. 

Başkan Ali Ay sandıkların açılmasından itibaren zirvede yer aldı. Hüseyin Akdemir, Ali Ay'a yakın bir oy aldı ve seçim heyecanı son sandığa kadar sürdü. 


Bursaspor'un yeni teknik direktörü kim olacak? Ali Ay'ın adayı Samet Aybaba


Başkan Ali Ay'ın, Sivasspor'dan ayrılan Samet Aybaba ile görüştüğü iddia edilirken, Samet Aybaba'nın da Bursaspor'a sıcak baktığı kulislerde konuşuluyor. Samet Aybaba'nın ismi Trabzonspor ile de anılıyordu.


Bursaspor'da başkan Ali Ay'ın ilk açıklaması


Bursaspor'da Başkan Ali Ay yeniden başkan seçilmesinin ardından yaptığı ilk açıklamada, "Güven ve istikrara oy verildi. Diğer Başkan adaylarına da çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra birlik ve beraberlik içinde bu işi götürmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.
Ali Ay açıklamalarının devamında "Artık bundan sonra sen, ben, o yok. Tek Bursaspor var. Bursaspor için ben öncelikle başkan adaylarıma teşekkür ediyorum. Bu saatte bizlerle birlikte kaldılar. Daha önce gidiyorlardı. Ben rica ettim. Bizim için önemli şey, birlik ve beraberlik. Eğer biz bu birlik ve beraberliği yakalarsak önümüzde hiçbir takım duramaz. Ben bu dönem başkan adayı oldum. Ancak Bursaspor benim değil. Bursaspor hepimizin. Hepimiz Bursaspor için bir ve tek olacağız. Bursaspor'umuzu yukarılara taşımak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Güvene ve istikrara oy verdiniz." şeklinde konuştu.

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"