comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da Ali Ay'dan transfer sözleri: "Delarge, Samuel, Hernan, Twumasi"

14 Ağustos 2017, Pazartesi 21:16
Bursaspor'da Ali Ay'dan transfer sözleri:

Bursaspor Başkanı Ali Ay transfer gündemiyle alakalı olarak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Bursaspor Başkanı Ali Ay transfer gündemiyle alakalı konuşurken, son derece sert açıklamalar yaptı. Kulübün karıştırılmak istendiğini dile getiren Ay, Samuel ve Delarge transferleri hakkında da konuştu. 
 

Bursaspor transfer yapacak mı?


Bursaspor'da transfer gündemiyle alakalı Başkan Ali Ay önemli açıklamalarda bulundu. Samuel, Delarge ve Volkan Şen hakkında konuşan Ali Ay, yaşanan sıkıntıları da anlattı. Hernani ve Twumasi transferiyle ilgili son durumda ise Ali Ay hala beklemede olduklarını söyledi. 


"SAMUEL TRANSFERİ OLMAYACAK GİBİ
Samuel transferinde kulübü 1Milyon Euro nakit istiyor. Menajeri ayrı bir para istiyor. Bu iş olmayacak gibi. Yarın öğlene kadar cevap bekliyoruz. Kanat konusunda ayrıca üç oyuncuda alternatifimiz daha var. Sadece  birisi basında çıktı. Üç kanat oyuncusu daha alacağız dedik. Delarge geldi. En az bir kanat daha alacağız. Bu iki de olabilir. Bir de sağ bek alacağız.  Ancak oyuncu almak kadar satmak da önemli. 10'a yakın futbolcu var. 500 Bin Euro alan oyuncular var. O isimleri satmak istiyoruz. Tüm bunlar 1-2 gün içinde netleşebilir. Hernani ve Twumasi için beklemedeyiz. Olmazsa onların da alternatifi var ve onlarda iyi oyuncular. Bursaspor kanatsız kalmayacak. Kimse merak etmesin. Ben, Le Guen ve scout ekibimiz beraber anlaştığımız oyuncular üzerinde yoğunlaştık. Tamamen koordine bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Benim en nefret ettiğim şey dedikodu. Bursaspor camiası malesef öyle bir camia olmuş ki bazıları buradan nemalanmak istiyor. Eleştiri olacak ancak belden aşağısına olmasına karşıyım. Ben her şeye açığım. Şeffaflık sadece benim zamanımda çıktı."

DELARGE TRANSFERİ: "BURSASPOR'U KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR"

Biz her şeyi kanuni olarak yaptık. Delarge'nin transferinde  kulübüyle anlaştık. Viyana'da Delarge'nin menajeriyle konuştuk. Kulüple görüşün dediler. Benim bu transferde bir yanlışım yok. Ama eğer onun yanlışı varsa kendi cebinden ödeyecek mi? O gazeteci beni hep arayıp duruyordu. Ben de engelledim. Ondan sonra böyle oldu zaten. Bursaspor'u karıştırmak istiyorlar ki şimdiye kadar hep karıştırdılar. Biz bugün varız, yarın yokuz. Bursaspor hepimizin. Birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Bence o 400 Bin € ile uğraşacağına şehrin dinamikleri ile oturup Bursaspor'a kaynak yaratmaya çalışsınlar. Şehrin sanayicilerini Bursaspor'a destek olmaya davet etsinler. Bu işi tamamen kapatmak lazım. Bizim en çok ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberlik. Delarge'nin menajeri kulüple anlaşmışsa bana ne? Ben oyuncuyu kulüpten resmi evrak ile alıyorum. Bu iş artık tamamen menajerlerin çevresinde dönüyor. Biz Viyana'da Admira Wacker ile görüşüp bonservisini aldık.

"VOLKAN İLE GÖRÜŞTÜK"

"Volkan Şen ile görüştük. Kendisini bu takıma gerekli olduğunu düşündük. Menajeri ile görüştük ancak şartlarda uyuşamadık ve şimdilik bu transferi rafa kaldırdık. Kısır çekişmelerden kurtulalım. Bursaspor için neler yapabiliriz bunları tartışalım. Bana proje ile gelin. 10-15 milyon gelir getireceğini söyleyin. Bunu beraber planlayalım. Turkcell ile bir görüşme yaptık. 516 hatlarımızı alıp kulübümüze destek olmalıyız. 5 milyon lira gelir bekliyoruz. Altyapımız için THY ile 3,5 milyon liralık sponsorluk anlaşmamız olabilir. Bunlar için çalışıyoruz. Bursa'da İstanbul takımlarını tutan sanayicilerimiz var. Bursalı olup nasıl böyle bir şey olabiliyor anlayamıyorum.

Yeşil Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Bursaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.