comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da Ali Ay: 'Yayınlanan bildiriden haberdardım'

04 Aralık 2018, Salı 14:06
Bursaspor'da Ali Ay: 'Yayınlanan bildiriden haberdardım'

Bursaspor Başkanı Ali Ay Kulüpler Birliği bildirisinden yayınlanmadan önce bilgi sahibi olduğunu, Fikret Orman ve Erol Bedir ile görüştünü açıkladı.

FutbolArena - Kulüpler Birliği'nin Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya ile ilgili yaptığı yazılı açıklama gündemdeki yerini korurken Bursaspor Başkanı Ali Ay'ın bu bildiriden kendisinin haberdar edildiğini söyledi.
 

Ali Ay'dan Kulüpler Birliği ile ilgili açıklama


Ali Ay düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili, “Yayınlanan biriden tam bilgi sahibiydim. Hem Fikret Başkanla hem de Erol Başkanla defalarca konuştum. Ben de aynı şeyleri söylemiştim. Kendi aramızda da bu konuyu konuştuk. Bence yapılan yanlıştı. O yanlışı kulüpler birliği olarak düzelttik. Orada tek yapılması gereken Galatasaray camiasına da haber verilmesi lazımdır. Verilmemiş. Bizim için Bursaspor çok önemli ama Türk futbolu da önemli. Bizim de VAR'dan canımız yandı. En az 5-6 puan kaybettik. Ama her kulüp bu şekilde yola çıkarsa bu işin sonu gelmez.” dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Kulüpler Birliği açıklamasıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Beyaz TV'ye konuşan Fikret Orman, Kulüpler Birliği açıklamasının Galatasaray'a yönelik bir bildiri olmadığını söyledi. 
"BİLDİRİYİ KİMİN YAZDIĞI DEĞİL, YAPILAN YANLIŞ VE AÇIKLAMA ÖNEMLİ"

Kimin yazdığından ziyade açıklamanın kendisine dönmek lazım. Neden böyle bir açıklamaya ihtiyaç duyulduğuna bakmak lazım. Bir olayın yanlışlığı kişi ve kurumlara göre yanlışlık değildir. 

"HAKEMLERE CEZA VERMENİN MHK'DA BİR SİSTEMİ VAR"

Hakemlere ceza vermenin bir puan sistemi var. O puan düşük olduğu zaman dinlendirilme yapılıyor. MHK'nın kendi içerisinde ödüllendirme, cezalandırılma sistemleri var. Biz Beşiktaş maçından sonra bir hakeme, bu hakemin düdüğü asılsın, böyle olsun diye karar verildiği zaman genel adalet duygusuna müdahale taşır. 

"ANADOLU KULÜPLERİ BUNDAN RAHATSIZ OLDU"

Hakemi bütün kamuoyu önünde cezalandırdığınız takdirde, daha sonra o kulübün maçına gidecek hakem hür iradesiyle karar vermekte zorlanır. Kamuoyunun önünde şuna 5 maç verdim, bunun hakemliğini durduruyorum diye paylaşmak güç göstergesidir. Galatasaray veya Beşiktaş. Bu yanlış. Ali Dürüst'ün istifası ve geri gelmesi tuz biber ekti. Böyle bir rahatsızlık oluştu. Bana telefon açtılar ve söylediler. Kendi başkan yardımcılarımla konuştum. Anadolu kulüplerinin maçlarında ne olaylar olmasına rağmen bırakın ceza verilmesini, spor programlarında tartışılmıyor bile. O zaman biz bu futbolda adaleti nasıl sağlayacağız? Ortada bir yanlış var. Bu daha önemli. Hakem hatalıdır.

Bursaspor ile ilgili haberlere Bursaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!