comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da Ali Akman'ın sözleşmesi feshedildi

02 Mart 2021, Salı 14:54
Bursaspor'da Ali Akman'ın sözleşmesi feshedildi

Frankfurt anlaşmasından sonra genç oyuncuyu kadro dışı bırakan Bursaspor'da Ali Akman'ın sözleşmesi feshedildi.

FutbolArena - Bursaspor'da Ali Akman krizi erken ayrılıkla sonuçlandı. Spor Toto 1. Lig ekibi Bursaspor, sezon sonu için Almanya Bundesliga takımı Frankfurt ile anlaşan ve bu nedenle kadro dışı kalan Ali Akman'ın sözleşmesini karşılıklı anlaşmayla feshetti.

NELER YAŞANDI?
2002 doğumlu olan Bursa doğumlu genç futbolcu Ali Akman, bu sezon Bursaspor formasıyla attığı gollerle adından söz ettirdi. Sözleşmesinin son 6 ayına girilirken Frankfurt ile anlaşan Ali Akman, Bursaspor camiasından gelen yoğun tepkiler nedeniyle kadro dışı bırakılmıştı. Frankfurt cephesi olaya 'Utanç verici bir karar' yorumuyla tepki göstermişti.

ALİ AKMAN, TAM SAHA DERGİSİ'NE KONUŞTU: "YÖNÜMÜ HEP AVRUPA'YA ÇEVİRDİM"

1 Temmuz 2021'den geçerli olmak üzere 4 yıllığına Eintracht Frankfurt'a imza atan genç futbolcu, bu tercihi ile ilgili, “Kafamın çok karışabileceği bir yaştayım ‘Hayatımda vereceğim en önemli karar bu, doğruyu yapmalıyım' modundaydım. Birçok kulüp beni istedi ve onlarla da temasımız oldu. O sırada ben de gitgeller yaşadım. ‘Ne yapmalıyım, nereye gitmeliyim' diye çok düşünüyordum. Aklımda hiçbir zaman Türkiye'de kalmak olmadı. Bunu hiç düşünmedim. Yönümü hep Avrupa'ya çevirdim. Çünkü orada daha iyi gelişeceğimi düşündüm. Bu karmaşık karar verme sürecinde Eintracht Frankfurt tercihimin doğru olduğuna beni inandıran kişi Ozan Kabak oldu. Ozan'la çok konuştuk. Ama bana bir-iki cümlesi zaten yetti. ‘Burası çok farklı. Geldiğinde göreceksin. Hiç düşünme bile' sözleri, kararımı kesinleştirdi. Şu da çok önemliydi benim için, ‘Beni isteyen kulüp, bu isteğinde ne kadar samimi?' Bu aşamada sportif direktör Fredi Bobic ve teknik direktör Adi Hütter'in beni arayıp konuşmaları ve verdikleri güven de çok önemliydi. Maçlarımı o kadar çok izlemişler ki, nasıl bir oyuncu olduğumu çok iyi biliyorlar. Anlattıkları projeler ve beni bu kadar istemeleri de kararımı vermemde etkili oldu. Frankfurt gibi büyük ve köklü bir kulüp, bir oyuncuyu bu kadar çok istiyorsa, bu yolda çok güzel şeyler vardır diye düşündüm” açıklamasında bulundu.

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!