comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'a yeni sezon için hibrit çim!

04 Ağustos 2017, Cuma 12:54
Bursaspor'a yeni sezon için hibrit çim!

Bursaspor'un maçlarını oynadığı Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nın da hibrit çime kavuşması için yürütülen çalışmalarda sona gelindi.

FutbolArena - Bursaspor, dünyanın ünlü birçok kulübü ile Beşiktaş'ın stadında kullanılan, Fenerbahçe Ülker Stadı'nda yeni yapılan hibrit çimle ilgili stat zemininde çalışma başlattı.


Bursaspor'da Hibrit Çim ne zaman tamamlanacak?


Süper Lig'de 20016-2017 sezonunun tamamlanmasının başlatılan ve titizlikle yürütülen yenileme çalışmaları kapsamında altyapısı düzenlenen, çim kaplama işlemi tamamlanan statta, son adım olan hibrit uygulamasına geçmek için İtalya'dan gelecek makine bekleniyor.

Zemin uygulamasını gerçekleştirilen firmanın genel müdürü Betül Kuvvetli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İtalya'dan gelecek makineyle yapılacak çalışmayla hibrit çimli zeminin maçlara hazır olacağını söyledi.
Statta temmuzun ilk haftasında çimin serildiğini dile getiren Kuvvetli, "Ondan önce drenaj iyileştirme çalışması vardı. Daha sonra çimin bakımına geçtik. Tabi bu bakım uzun sürüyor. Gerekli bütün işlemler yapılıyor. İlk maça problemsiz olarak hazır olacağız." dedi.

Kuvvetli, hibrit çim uygulamasının kök güçlendirici bir sistem olduğunu vurgulayarak, "Bu sistem aslında 25 yıldır dünyada kullanıyor. Sentetik liflerle çimin doğal kökünü sabitliyoruz. Çimin dayanıklı olması için ilave bir sistem. Yeni sezonda Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nın zemininde şartlar ne olursa olsun kötü görüntüyle karşılaşılmayacak." diye konuştu.


Bursaspor'da Recep Altepe'den hibrit çim hakkında açıklama


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise doğa ve teknolojinin birleşimiyle oluşan, dayanıklılığı ve kaliteli maç oynama imkanı sunması gibi avantajlarıyla bilinen hibrit çimle ilgili, çalışmaların bu ay içinde tamamlanacağını söyledi.

Zeminin bakımının kolaylaşacağını vurgulayan Altepe, su geçirgenliğinin 8 kat artacağını, ani ve büyük yağışlarda zeminde su tutma olayı yaşanmayacağını, maçların daha kaliteli oynanacağını kaydetti.

Bursaspor ile ilgili tüm gelişmeleri Bursaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Transfer Turu (18 Haziran 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.