comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'a başkan adayı çıkmadı

06 Haziran 2019, Perşembe 19:43
Bursaspor'a başkan adayı çıkmadı

Küme düşen Bursaspor'u zor günler bekliyor. Başkan Ali Ay'ın olağanüstü kongre kararı aldı fakat 8 Haziran'da adaylık başvuru teslim tarihi sona ermesine rağmen henüz kulübe başkan adayı çıkmadı. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de bu sezon küme düşen Bursaspor'da kongre öncesinde, adaylık başvuru teslim son tarihi 8 Haziran Cumartesi olmasına rağmen henüz başkanlık için hiçbir isim adaylığını çıkmadı. Peki Bursaspor'da başkan adayı çıkmazsa ne olacak?


Bursaspor'da başkan adayı


Bursaspor'da başkan adayların başvuru teslim tarihi için son gün 8 Haziran 2019 Cumartesi olmasına rağmen henüz hiçbir bir isim resmi olarak başkan adaylığını açıklamadı. Eğer herhangi bir aday çıkmaması durumunda mevcut tüzüğün 18. maddesine göre Ali Ay 6 ay daha başkanlık görevi yapacak. Ancak Başkan Ali Ay'ın bu 6 ay içinde kongre kararı alma zorunluluğu bulunuyor. 
 

Bursaspor Haberleri: Bursaspor transfer yasağı son dakika


Bursaspor 27 Haziran'a kadar eski futbolcusu Sebastien Frey'e 675 bin Euro ödemediği takdirde FIFA'dan 2 sezon transfer yasağı ve 6 puan silme cezası alacak.

Hatırlanacağı üzere daha önce Bursaspor'da Başkan Ali Ay hakkında soruşturma açıldı. Kulübe ait arazilerin satışından menfaat sağladığı iddia edilen Ali Ay'ın borca karşılık 2 araziyi üzerine geçirdiği iddia edilmişti. 
Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!