comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor yönetiminden Cenk Ergün açıklaması

06 Mart 2018, Salı 21:09
Bursaspor yönetiminden Cenk Ergün açıklaması

Galatasaray'daki sportif direktörlük görevine son verilen Cenk Ergün hakkında Bursaspor yönetiminden açıklama geldi.

FutbolArena - Ali Ay önderliğindeki Bursaspor yönetimi, Galatasaray'dan ayrılan Cenk Ergün hakkında çıkan iddalara yanıt verdi.
 

Cenk Ergün, Bursaspor ile anlaştı mı?


Bursaspor yönetimi, Galatasaray ile yolları ayrılan Cenk Ergün'e sportif direktörlük için bir teklifte bulunmadıklarını açıkladı. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim'in göreve gelmesinin ardından Florya'dan taşınmak zorunda kalan Cenk Ergün, görevine son verilmesi nedeniyle 12 yıldır hizmet verdiği kulüpten dün itibariyle ayrılmıştı.

 

Cenk Ergün kimdir?


İlkokulu Bursa'da okudu. 1993 yılında Galatasaray Lisesi matematik bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nde yükseköğrenimini tamamladı.
2000–2003 yılları arasında Kamera Spor Reklamcılık A.Ş.'de Türkiye Futbol Federasyonu için reklam ve sponsorluk pazarlaması ve A Milli Futbol Takımı özel maç organizasyonları yaptı. 2003–2006 yıları arasında Trabzonspor Sportif A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2006 yılından itibaren Galatasaray Sportif A.Ş.'de Özel Projeler Sorumlusu olarak görev aldı. Ergün, Mustafa Cengiz yönetiminin gelişine kadar futbol direktörü olarak görev yaptı. Cenk Ergün evli, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca biliyor.

Yeşil Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Bursaspor Haberleri sayfasından ulaşabilrsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.