comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor yönetimi olağanüstü kongre kararı aldı

16 Şubat 2019, Cumartesi 23:00
Bursaspor yönetimi olağanüstü kongre kararı aldı

Bursaspor yönetimi Çaykur Rizespor mağlubiyetinin ardından Mayıs ayında olağanüstü kongre yapılmasına karar verdi.

FutbolArena - Bursaspor, Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında konuk ettiği Çaykur Rizespor'a 2-0 yenildi. Bursaspor taraftarları isyan bayrağını çekerken, karşılaşmanın son anlarında yönetime istifa çağrıları yapıldı. 
 

Bursaspor yönetimi istifa edecek mi?


Bursaspor Başkanı Ali Ay ve yönetim kurulu, üst üste alınan olumsuz sonuçlar ve camianın tepkileri nedeniyle Mayıs 2019 tarihinde olağanüstü kongre yapmaya karar verdi.

Bursaspor'un açıklamasında "Bu akşam yönetim kurulumuz toplanmış ve kulübümüzün içinde bulunduğu koşullara rağmen, takımımızın sezon sonuna kadar saha içindeki mücadelesine camianın destek olması ve birlikteliğin sağlanması adına mayıs ayında olağanüstü kongre yapılması konusunda karar alınmıştır." denildi.
SAMET AYBABA İSTİFA EDECEK Mİ?

Basın toplantısında "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz? sorusuna Bursaspor teknik direktörü Samet Aybaba, "En kolayı o. Hemen gidip eşyalarını toplarsın, evine gidersin. Bizim için mücadele etmek kadar güzel bir şey yok. Bir futbol şehrine hizmet etmek kadar… Bu işler bittikten sonra anlatırım her şeyi. Nelerin yapıldığını nasıl mücadele edildiğini bu oyuncu kadrosunun neler yapmak isteyip de başaramadığını, hepsinin hikayesini toparlar veririm size." cevabını verdi.

Leatovlevici ve Chedjou formsuz mu yoksa bizim bilmediğiniz bir şeyler mi var? sorusuna ise Aybaba, "Formsuz arkadaşlar. Kimi oynatırsak niye deniyor. Böyle olursa bana ne gerek var? Bir açıklama yapalım bu hafta kimle oynayalım diye. Sorumlu siz olun. Onlarla yaşayan antrenör hata yapabilir mi? Yapmaması gerekir. Oyuncu tercihlerinde biz hata hiç yapmıyoruz. Sabaha kadar 5 kere takım yapıyoruz. Bunlara takılmayalım. Biz çalışacağız, bir yere gelelim, bir şeyleri atlatalım sonra hesaplaşırız. Hep birlikte oturalım kimin ne hatası varsa hesaplaşalım" dedi.

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)