comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor ve Akhisarspor'dan TFF'ye tepki: "Hukuki yollara başvuracağız"

29 Temmuz 2020, Çarşamba 22:00
Bursaspor ve Akhisarspor'dan TFF'ye tepki:

TFF 1. Lig takımları Bursaspor ve Akhisarspor, TFF'nin bu sezon küme düşme olmayacak yönündeki kararı karşısında hukuki yollara başvuracaklarını açıkladı. 

FutbolArena - Bursaspor ve Akhisarspor, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan "Bu sezon liglerde küme düşme olmayacak" karaır sonrasında resmi bir açıklama yayınlayarak, "Alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır." dedi. 

TFF 1. Lig play-off yarı finalinde Adana Demirspor'a elenen Bursaspor'da, kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada "Ulusal ve Uluslararası tüm hukuki yollara başvuracağız" denildi. Akhisarspor da aynı şekilde resmi açıklama yayınladı. 
BURSASPOR'UN RESMİ AÇIKLAMASI

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 29.07.2020 tarihinde basın yolu ile yapmış olduğu toplantı neticesinde gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinin etkilerinden dolayı tüm liglerden düşmenin kaldırılması kararı verilmiştir.
Gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinden, sadece bulunduğu ligden düşen takımlar için etkilenmiş gibi gösterilmesi son derece üzüntü vericidir. Aynı süreç bulunduğu ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir.
Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır. 
Bursaspor Kulübü 2019-2020 sezonunda mücadele verdiği TFF 1. Ligde taraftar desteği en çok olan takımların başında olup, pandemi sürecinden en çok etkilenen Kulüp olmuştur.
Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu'nun almış olduğu bu karar neticesinde, Bursaspor Kulübü olarak Ulusal ve Uluslararası tüm hukuki yollara başvurucağımızı bildiririz.

AKHİSARSPOR'UN RESMİ AÇIKLAMASI

"Türkiye Futbol Federasyonunun 29.07.2020 tarihinde basın yolu ile yapmış olduğu toplantı neticesinde gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinin etkilerinden dolayı tüm liglerden düşmenin kaldırılması kararı verilmiştir. Gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinden, sadece bulunduğu ligden düşen takımlar için etkilenmiş gibi gösterilmesi son derece üzüntü vericidir. Aynı süreç bulunduğu ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir. Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır. Akhisarspor Kulübü 2019-2020 sezonunda mücadele verdiği TFF 1. Ligin büyük taraftar desteğine sahip olan ve pandemi sürecinden futbolcusu, teknik, ekibi ve personeliyle en çok etkilenen kulüp olmuştur. Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonunun almış olduğu bu karar neticesinde, Akhisarspor Kulübü olarak ulusal ve uluslararası tüm hukuki yollara başvuracağımızı bildiririz"

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!