comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen: 'Başımızı dik tutmalıyız.'

16 Aralık 2017, Cumartesi 22:15
Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen: 'Başımızı dik tutmalıyız.'

Süper Lig 16. haftasında deplasmanda Trabzonspor'a 1-0 mağlup olan Bursaspor'da Le Guen maç sonunda konuştu. 

FutbolArena - Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, Trabzonspor karşısında alınan 1-0'lık mağlubiyetin ardından açıklamalarda bulundu. 


Trabzonspor 1-0 Bursaspor Paul Le Guen'in açıklamaları


"BAŞIMIZI DİK TUTMALIYIZ"

“Her şeye rağmen başımızı dik tutmalıyız. Sakat oyuncularımız döndüğünde mutlaka daha iyi olacağız. Bu akşam geçen haftaki Fenerbahçe maçının ardından zor bir karşılaşma bizi bekliyordu. Fenerbahçe karşılaşmasındaki gibi elimizden geleni yaptık ama sonuç yetmedi. Oyuncularımız savaşma ruhunu ortaya koydular ama iki karşılaşmadan da sonucu çıkartamadılar.
"ÇOK EKSİĞİMİZ VARDI"

Bence ilk yarıda çok fazla top kaybı yaptık. Organizasyonumuz iyi seviyedeydi ama topu kaptığımız zamanlarda sakinliğimizi koruyamadık. Mikel, Jorquera, Behich ve Badu gibi oyuncularımız eksikti. Çok fazla sayı bu. Her şeye rağmen başımızı dik tutmalıyız. Sakat oyuncularımız döndüğünde mutlaka daha iyi olacağız”


Bursaspor transfer yapacak mı?


Devre arası transfer döneminde önceliklerinin takımın omurgasını korumak olacağına dikkat çeken Le Guen, “En çok süre alan 13-14 oyuncuyu kadroda tutmak önceliğimiz olacak. 2,3 ya da 4 oyuncuyu kadroya eklemek iyi olacak. Düzenli oynayan oyuncularımız ve sık süre alan 3,4 yedek oyuncumuzu kadroda tutabilmek önceliğimiz olacak” diye konuştu. Bir soru üzerine Türkiye'de muazzam bir atmosferin olduğunu belirten Le Guen, “Bunların arasında en iyi olan da Bursa'daki atmosfer. Bursa'daki atmosferi hiçbir yerde görmedim. Stadyuma gelen taraftarlar oradaki atmosferle beklentinin büyük olduğunu hissettiriyorlar. Bugün burada olduğu gibi” diye konuştu.

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.