comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor taraftarları öfkeli! Başkan Ali Ay'a saldırı

26 Mayıs 2019, Pazar 21:54
Bursaspor taraftarları öfkeli! Başkan Ali Ay'a saldırı

Bursasporlu taraftarlar takımın küme düşmesinin ardından başkan Ali Ay'a büyük tepki gösterdi. Birkaç taraftar Yeni Malatyaspor maçı sonrasında Ali Ay'a saldırı girişiminde bulundu. 

FutbolArena - Bursaspor'un Spor Toto Süper Lig'e veda etmesinin ardından taraftarlar Yeni Malatyaspor maçı sonrasında tribünde gözyaşlarına hakim olamazken, bazı taraftarlar ise yönetime büyük tepki gösterdi. Haftalardır Bursaspor taraftarları Başkan Ali Ay ve yönetime takımın durumundan dolayı tepki gösterirken, Yeni Malatyaspor maçı sonrasında Ali Ay'a saldırı girişiminde bulundu. 

Bursasporlu birkaç taraftar Yeni Malatyaspor maçının ardından protokol girişinde Başkan Ali Ay'a saldırı girişiminde bulundu. Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ve yöneticiler taraftarlara engel olurken, yaşanan bu olayın ardından hemen polis müdahale etti. 
"NE OLACAK BİZİM HALİMİZ?"

Öfkeli olan Bursaspor taraftarları Yeni Malatyaspor maçı sonrasında Başkan Ali Ay'a "Şu takımı düşürdüğünüz hale bakın. Ne olacak bizim halimiz?" diyerek tepki gösterdi.

TESİSLERDE GÜVENLİK ÖNLEMİ

Öte yandan akşam saatlerinde Bursaspor'un İbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri önünde polis ve toma taraftarların olası tepkileri ve olay çıkmaması adına geniş güvenlik önlemleri aldı. 

"TAKIMIN VE YÖNETİCİLERİN KALDIĞI OTELDE OLAY"

Bursaspor taraftarı küme düşülmesinin ardından takımın ve yöneticilerin Malatya'da konakladığı otele gitti. Otelin içine giren yaklaşık 30 kişilik taraftar grubu başkan Ali Ay ve yöneticilerin bulunduğu kafeterya bölümüne yöneldi. Burada sözlü protesto sırasında tansiyonun yükseldiği, kafeterya bulunan bazı masaların devrildiği, Ali Ay ve yöneticilere fiziksel bir saldırıda bulunmadığı öğrenildi. Taraftarların protestosu polisin devreye girmesiyle sona erdi.


Bursaspor Haber: Mesut Bakkal'dan flaş istifa


"NASİP BURAYA KADAR"

''Nasip buraya kadar. Bundan ötesi yok. Benim Bursa macera bitti. Çok üzgünüm Bursa'da 6-7 haftada yaşadıklarım hep bende kalacak. Ben payım kadar Bursaspor camiasından özür diliyorum"

"BENİM BURADA KONUŞMAM CAMİAYI YARALAR"

''Benim burada konuşmam camiayı yaralar. Bize yakışmaz. İnsanlar dışarıdan neyin ne olduğunu biliyor. Herkes her şeyi biliyor. 6-7 haftada yaşadıklarım bende kalacak. Camia olarak bazı şeyleri irdelemek, iyi analiz etmek gerekiyor. Neden ve nasıl olduğuna cevapları iyi aramak gerekiyor. Bu kadar deneyimin ve çok hevesli gittiğim bir yerde 6-7 haftada Bursaspor kariyerim bitti. Yardımcı olmaya çalıştım ama belki de nasibimiz başka yerde. Ben de payım kadar özür diliyorum.'' 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

5. nesil Clio yollara çıkıyor