comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor Başkanı Ali Ay: 'VAR sistemi İstanbul takımları için çıkmış'

12 Ağustos 2018, Pazar 00:36
Bursaspor Başkanı Ali Ay: 'VAR sistemi İstanbul takımları için çıkmış'

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Fenerbahçe maçının ardından VAR sistemi hakkında çok sert konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin, Bursaspor'u 2-1 yendiği müsabakaya VAR kararları damga vurdu. Özellikle 90+5'teki Skrtel'in pozisyonuna Bursasporlu futbolcualar yoğun itirazda bulunurken, maçına ardından Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan çok sert bir açıklama geldi. 

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklamada, "VAR kararı İstanbullulara çıkmış". diyerek sert bir tepki gösterdi. 
"VAR sistemi herhalde İstanbul takımlarına göre ayarlandı. Çok sinirliyim. Son dakikada verilmeyen penaltımız var. Sağlık olsun demiyorum. Bu VAR sisteminin arkasında duracağız. Gerekli temaslarımız olacak, Kulüpler Birliği ile görüşeceğiz. Adalet herkese eşit şekilde olmalı. Ben bu akşam adaletin eşit şekilde dağıtılmadığını gördüm. Biz bu maçta çok güzel oynadık ve son dakika verilmeyen penaltımız verilseydi, beraberlikle ayrılabilirdik." diye konuştu. 
 


Fenerbahçe - Bursaspor Skrtel - Volkan Demirel VAR pozisyonu


Fenerbahçe - Bursaspo rmaçının son dakikasında Fenerbahçe ceza sahasında ilginç bir pozisyon yaşandı. Hava topu mücadelesinde Volkan Demirel ile Skrtel arasındaki anlaşmazlık sonrasında iki oyuncu da yükseldi. Topun yere düştüğü anda Bursasporlu futbolcular Skrtel'in eliyle oynadığı yönünde itirazda bulundu. 

Maçın hakemi Halil Umut Meler, VAR odasına danıştıktan sonra monitörün başına giderek pozisyonu tekrar inceledi. Halil Umut Meler sahaya döndükten sonra çarpışma var diyerek pozisyonun penaltı olmadığını söyledi. 

Ali Ay ayrıca, "Taraftarlarımnızdan birkaç tanesi emniyete götürülmüş. Hatta bazı görüntüler var. Bir polis, taraftarlarımızdan birisini darp ediyor. Ben kendisine yazıklar olsun diyorum." diye konuştu. Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)