comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Galatasaray'ın Mert Günok transferini açıkladı

25 Temmuz 2017, Salı 00:18
Bursaspor Başkanı Ali Ay, Galatasaray'ın Mert Günok transferini açıkladı

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Avusturya'da katıldığı "Spor Masası'nda" Mert Günok'un Galatasaray'a transferiyle ilgili konuşurken, kulübün durumuyla alakalı da önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan transfer açıklamaları! Galatasaray'ın Mert Günok transferini açıklayan Ali Ay Avusturya'da katıldığı 'Spor Masası'nda, Bursa Olay'a konuşarak kulübün mali durumundan, transfere kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı ve son derece önemli ifadeler kullandı. 

Birlikteliğin sağlanamaması halinde Bursaspor'u kötü günler bekliyor diyen Ali Ay'ın açıklamalarından önemli kesitler şu şekilde:
"11 FUTBOLCUYLA YOLLARIMIZ AYRILACAK"

Geçen senelerde yapılan yanlışlar vardı. Bir mevkiye fazladan oyuncular alınıyordu. Şuan burada 30 tane oyuncu var. Bursa'da da oyuncularımız var. 11 oyuncu gidecek. Bir kısmı tabiki  genç isimler. Geçen sezondan hocamızın düşünmediği isimler var. Kamp sonunda görüşeceğiz, yollarımız ayrılacak.
 

Galatasaray Mert Günok'u transfer ediyor mu?


Galatasaray'da Cenk Gönen'in Malaga'ya transferinin ardından yedek kaleci konusunda Mert Günok'u Bursaspor Başkanı Ali Ay resmen açıkladı. Ay, "Mert özünde çok iyi bir insan. Ama biz kulübün bütçesini düşünmek zorundayız. Mert'in maliyeti 1 milyon Euro'nun üzerinde. 2.kaleci için yüksek rakam. Bursaspor için çok yüksek. Kendisiyle görüştük, yarın (bugün) Galatasaray'la anlaşacağız gibi." ifadelerini kullandı. 


Bursaspor'da Badu transferinde son durum


Başkan Ali Ay, Badu transferiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Udinese'den Badu'yla görüşüyoruz. Kendisi onay verdi. Kiralama bedeli için ile arkadaşlar konuşuyor. Yarın (bugün) cevap verecekler. Hocanın istediği bir isim. Sonuna kadar gideceğiz.' dedi. 

"TRANSFER YAPMAK KOLAY"

Geçen sene büyük travma yaşadık. Korkularım var. Yaşanmaması gerekiyordu. Ama maalesef oldu. Buradan hepimizin ders çıkarması lazım. Biz ders çıkardık. Onun için böyle davranıyoruz. Transfer yapmak kolay. Dünya kadar futbolcu var. Düşünüyoruz, tartışıyoruz, hocanın çevresinden faydalanıyoruz. Hata yapmamak üzerine şuan böyleyiz. İyi de gidiyoruz. Defans hattımız gayet güzel. Barış'ın yanına bir isim alacağız. 6 numara üzerinde hocamız çok duruyor. Olacak kimse merak etmesin. Bize güvensin taraftarlarımız.'"ÇİLEK TRANSFERİNİ HOCA İSTEMİYOR"

Ben taraftara söz verdim. Yapmak istiyorum.Hocamız 'Başkanım benim için futbolcunun geçmişi önemli değil. Geleceği nasıl olacak ona bakıyorum' dedi. Bana da uydu. Alınan isimler önemli. Titi ve Ekong her kulübün isteyeceği futbolcular.  Gelecekler de iyi isimler olacak. Çilekten çok daha fazla etki yapacak.

"MESSİ'Yİ ALSAK KISA BOYLU DERLER"

Herkes aklı selim hareket etsin.Biz de hata yaptık ama elimde belli bir bütçe var. Bir kesim ise sadece krizden besleniyor. Messi'yi bile alsak kısa boylu derler. Dedikodu olmasın. Benim herkese kapım açık. Bursaspor bu hale geldiyse dedikodular yüzünden geldi. Yani bizde maalesef herkes konuşuyor ve yazıyor. Ama katkı koyan hiç kimse yok. Bize beceriksiz diyorlar. Biz de hata yaptık ama elimde belli bir bütçe var. O bütçeyle hareket etmem gerekiyor. Bizim diğer kulüpler gibi harcayacak büyük paramız yok. Yeni çıkan kulüpler 80 milyonla başlıyor. Biz eksi 300 milyonla başlıyoruz. Ben o eleştirenlerden daha çok seviyorum Bursaspor'u. Herkes aklı selim hareket etsin. Gelir yok, gelir belli.
 

Bursaspor Volkan Şen'i transfer ediyor mu?


Bursaspor Başkanı Ali Ay, Volkan Şen ve Yusuf Erdoğan transferiyle ilgili de şunları söyledi:

"Volkan Şen'le ilgili konuşulmuş, bitmiş bir şey yok. Hoca 'olsa iyi olur' dedi aslında. Hayalperest olmamak lazım. Yusuf Erdoğan üzerinde durduk. Beşiktaş'la konuşması oldu. Trabzonspor yüksek bir rakam isteyecek. Şu an görüştüğümüz 2-3 oyuncu var. Hafta sonuna kadar gelişme olabilir. Bu sene yoğurdu üfleyerek yiyiyoruz. Kanat 2 tane lazım. Onun için uğraş veriyoruz. Belki forvet alacağız. Kanat özellikli forvet olabilir. Sağ bek çalışmaları yapılıyor. Ligler başlamadan olması gerekiyor transferlerin.  Bitirmemiz gerekir dedim hocaya. O da hep 'Başkan sabır' diyor. Kaktı yapacak isimler üzerinde duruyoruz' 

Yeşil Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerini Bursaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.