comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor Başkanı Ali Ay: "Bunu sizlere müjde olarak paylaşmak istiyorum."

01 Aralık 2017, Cuma 20:11
Bursaspor Başkanı Ali Ay:

Bursaspor Başkanı Ali Ay kulübün Divan Kurulu'nda birbirinden önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Bursaspor Divan Kurulu'nda kulüp başkanı Ali Ay önemli açıklamalar yaptı. Başkan Ay, takımın performansından alt yapıya ve kulübün ekonomik yapısına kadar son derece önemli konulara değindi. Bursacom'un derlediği açıklamalardan Ali Ay'ın önemli ifadeleri şu şekilde:


Bursaspor kulübü borcu ve alt yapı haberleri


Bursaspor Başkanı Ali Ay Divan Kurulu'nda son derece önemli açıklamalar yaptı. 

"23 BİN ORTALAMAYA OYNUYORUZ"
Taraftarımızı teşekkür ediyorum. Kulüp olarak 23 bin ortalamaya oynuyoruz. Yayıncı ve TFF'ye sitemlerimi iletmek istiyorum. Maçları cumartesi hem de gündüz oynayacaksın demek taraftara maça gelmeyeceksin demektir. Bu tribünlerin dolduğunu görmek istemiyorum demektir. Bunu burada değil, TFF'de başkan ve diğer yetkililerle girişimleri yaptık. Yayıncı kuruluşu adres gösterdiler. Onlarla da görüşmeler yapacağız. Milli takımları destekleyen kulüplerden bir tanesi Bursaspordur biz katkı bekliyoruz”

"BANKALAR SÜREKLİ ENGEL ÇIKARIYOR"

Proje için ayrılan parayı bankalar önümüze sürekli engel çıkartıyor. 50 milyon kredi hazır. Arsa hazır, 70-80 milyon değerinde. Ancak bankalar 15-20 milyon ekspertiz raporu çıkartıp önümüze bir sürü engel çıkartıyor. Gökten altın yağsa bize teneke düşüyor. Bunları mali genel kurulda tek tek açıklayacağım.”

"ALT YAPIDA KÜÇÜLEMEYİZ"

Her şeyde küçülebiliriz ama alt yapı hariç. Buranın 7-24 saat verimli çalışması lazım. Akademi, futbol okulu, hocalarıyla Vakıfköy 300 kişilik fabrikadır. Bursaspor sevdasıyla karşılaşacak iş birliğine hazırlanıyoruz. Alt yapının sorumluluğunu giderlerini orası karşılaşacak. 1-2 yıl değil. Uzun süreli olacak. Müjde olarak paylaşmak istiyorum.

"PANİK YAPMAYIN!"

“Bursaspor'un aklına yatmayan hiçbir şey burada olmaz. Küçülüyor mu, kapanıyor mu diye panik yapmayın. Divan tecrübe havuzudur. Tribünler ise kulübün vicdanıdır. Bursaspor'un gerçeklerini bilerek hareket edersek. Toplam kombine loca geliri gelir 24 milyon 394 bin tl olmuş.

"FUTBOLDA KÜÇÜLMEK İSTEMİYORUM"

Futbolda küçülmek istemiyorum. Her yıl şampiyonluğa oynamalı. Birlik ve beraberlik olduğunda zengin bir şehiriz. Bu borcu 1 saat içerisinde toplayabiliriz. Burada sadece biraz Bursaspor sevgisi, katılım, şehre hava getirilmesi şart. Ancak oynamayanlarla yolları ayırmamız gerekiyor. Devre arasında keseceğiz. Sonrasını düşünemiyorum. 40 milyon gerideyiz. Şimdi transfer yapsana diyeceksiniz 15-20 milyon Euro toplayın yapalım. Dünyada Avrupa'da tanınmış Paul Le Guen gibi hocamız var. Bu hoca ve başkalarıyla Bursaspor'un şampiyonluğa oynaması lazım. Kendi evimizde, yuvamızda toplantı yaptık. İnşallah bir sonrakinde daha fazla katı olur.”

Yeşil Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Bursaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.