comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursa'da olay! 'Özer Hurmacı bizi sabote etti!'

26 Temmuz 2020, Pazar 23:49
Bursa'da olay! 'Özer Hurmacı bizi sabote etti!'

Bursaspor'un, Adana Demirspor maçı öncesi disiplinsiz davranışları gerekçesiyle kadro  dışı bırakılan Özer Hurmacı'ya takım arkadaşlarından büyük tepki geldi. 

FutbolArena - TFF 1. Lig play-off yarı final rövanş maçında Adana Demirspor'a 4-1 yenilen Bursaspor'da futbolcular maçın ardından gündem yaratan açıklamalarda bulundu ve takım içinde sabote edildiklerini söyledi. 

Anıl Karaer, "Özer Hurmacı dün oynamadığı için kampı terk etti. Ben futbol hayatımda ilk kez böyle bir şey yaşadım. Saat 2, 3'lere kadar bunların konuşmaları oldu. Bu bize ihanettir!" dedi. 
KEREM CAN AKYÜZ: "SABOTE EDİLDİK"

Dün çok acı bir olay yaşadık. Takım içindeki bir arkadaşımız kendini düşünerek bizi yalnız bıraktı. İsim vermeyeceğim. Bursaspolurlar bunu öğrenecek. Biz buraya savaşa geliyoruz. Oynayıp oynamamak önemli değil. Oradaki imza töreninde dedik ki, Bursaspor'un geleceği için buradaıyz. Para bul istemiyorum. Ben kendi alacaklarımdan feragat ederim. Ancak bir yola çıkılıyorsa, kimse kimseyi yarı yolda bırakamaz. Biz burada ilk yarı iyi oynadık. Biz burada kader birliği yaptık. Kadromuzdaki kariyerli oyuncular hiçbir zaman problem yapmadı. Dün öyle bir olay yaşandı ki, içeriden bizi yaralayan takım arkadaşlarımızın olduğunu gördüm. Ben buna çok üzüldüm. Bursaspor arması çok büyük. Bursaspor yıkılmaz. 6 ay içinde gördüm."

ÖZER HURMACI'DAN CEVAP

Allah biliyor gerçeği. Kimin egoları, kimin fitneleri, kimin basiretsizliğini. Keşke konuştuğunuz kadar icraat yapsaydınız. Günahınızı benden çıkarın şimdilik. Omuzlarım geniş. O yükü de kaldırırım."

TRT Spor'a konuşan Özer Hurmacı, "Geçen maçta arka adalem çekti ve 67. dakikada oyundan çıktım. Buna rağmen antrenmana çıkıp "Ayağım yırtılsa da maçta yırtılsın" dedim. Dün yardımcı hocaya ısrarla "Sakat olsam da oynamak istiyorum dedim. Sabah hareket 07:40'taydı. Ben de 07:25'te havaalanına gidecek takım otobüsüne bindim. Anıl ve Cüneyt yanımdaydı. Yardımcı hoca takım otobüsü tam hareket ederken 'Hoca seni istemiyor" dedi." diye konuştu. 

İRFAN BUZ'DAN AÇIKLAMA

Bursaspor Teknik Direktörü İrfan Buz ise, "Gece 01:00'de kulüp doktoru Özer'in dizi ağrığı için kadrodan çıkmak istediğini syöledi. İzin vermedim. Özer kampı terk etti. Ben izin vermedikten sonra Özer takım otobüsüne bindi. Ben de bu yüzden onu istemedim. Yaşananlar sonrası başkanla konuştum. Özer'in biez faydalı olamayacağını belirtim." ifadelerini kullandı. 

Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"