comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursa Transfer: Bursaspor'un yeni transferi Henri Saivet: ''Kendimi kısıtlamayı sevmem!''

25 Ağustos 2018, Cumartesi 21:51
Bursa Transfer: Bursaspor'un yeni transferi Henri Saivet: ''Kendimi kısıtlamayı sevmem!''

Bursaspor'un yeni transferi Henri Saivet, fiziksel seviyesini yukarıya çekip, iyi bir sezon geçirmek için sabırsızlandığını söyledi.  

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bursaspor'un yeni transeri Henri Saivet önemli açıklamalarda bulundu. Henri Saivet fiziksel eksikliklerini tamamlayıp sezon içerisinde Bursaspor'a önemli katkılar vermek istediğini açıkladı.


Bursaspor Transfer: Henri Saivet'den önemli açıklamalar


Yeşil-beyazlı takımın yeni transferi Henri Saivet kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Saivet, “Şu an gayet iyi hissediyorum. Takım arkadaşlarımla birlikte oldukça daha iyi hissedeceğim. Onlarla çalışmak için, fiziksel seviyemi yukarı çekip iyi bir sezon geçirmek için sabırsızlanıyorum. Türkiye gelişen ve fizik gücüne dayalı bir lig, ben de gelişen bir ligde oynadığım için mutluyum. Aynı zamanda ligin gelişmesine katkı sağlamak istiyorum” dedi. 

“Bir takım oyuncusu olduğumu düşünüyorum” 
İnsanın kendisi hakkında konuşmasının her zaman zor olduğunu ifade eden Saivet, “Ama bir takım oyuncusu olduğumu düşünüyorum ayrıca teknik bir oyuncu olduğumu söyleyebilirim. Takımımı her zaman üst seviyeye taşımaya çalışırım” diye konuştu.
''KENDİMİ KISITLAMAYI SEVMEM''

“Böyle bir taraftarın önünde oynamak potansiyelimi ortaya çıkarmamda yardımcı olacaktır” diyen Saivet şunları söyledi: 

“Taraftarlarımız korunması gereken bir değer. Kendimi hedeflerle kısıtlamayı pek sevmem. Takımımızın ilk beşe girmesini sağlamak kişisel hedeflerimden bir tanesi. Eğer ilk beşe girersek oldukça iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum.” 

Samet Aybaba'nın futbolu bilen bir hoca olduğunu vurgulayan Saivet, “İşleri yönetme açısından çok iyi bir hoca. Her şeyden önce çok samimi bir insan. Bu samimiyete de futbolda ihtiyacımız var. Kendisi çok iyi bir insan. Bence ikimizde birlikte çalışmaktan keyif aldık, o yüzden tekrar birlikteyiz” açıklamasında bulundu. 

''OYNAYABİLECEK DURUMDAYIM''

“Öncelikle uzun bir sezon olacak. Futbolda her şey çok hızlı gelişir. Takımda herkese ihtiyacımız olacak. Bununla birlikte takımda rekabet ortaya çıkacak. Bazen en önemlisi sahada olmak değil,en önemlisi sahada her şeyinizi vermektir. Rekabet içerisinde herkes kendini geliştirir bununla birlikte takım da gelişir. Kendimi oynayacak durumda hissediyorum, takıma katkı sağlayabilirim."

Spor Toto Süper Lig takımları ile ilgili tüm gelişmelere Süper Lig sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)