comScore

Bursaspor Bursaspor

Ali Tandoğan'dan Aziz Yıldırım'a cevap! "Ne yaparsanız yapın..."

26 Mart 2018, Pazartesi 00:14
Ali Tandoğan'dan Aziz Yıldırım'a cevap!

Bursaspor'un eski futbolcularından Ali Tandoğan, Aziz Yıldırım'ın Bursaspor'un şampiyonluğuyla ilgili yaptığı iddialara cevap verdi.

FutbolArena - Fenerbahçe ile Bursaspor arasındaki şampyiyonluk tartışmaları büyüyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Bursaspor'un 2010 şampiyonluğunu FETÖ ile bağdaşlaştırmasına Bursasporlular tepki gösteriyor. Bu konuda son açıklamada dönemin Bursaspor futbolcusu olan Ali Tandoğan'dan geldi.

ALİ TANDOĞAN'IN İNSTAGRAM MESAJI
 
Ali Tandoğan, Aziz Yıldırım'ın bu iddialarına karşılık olarak kişisel instagram hesabından yaptığı açıklamada "Ne yaparsanız yapın 2010 şampiyonun değişmeyecek. Verilen onca emeği hiçe saymak doğru bir yaklaşım değil. O sahada tüm arkadaşalarım, yüreklerini koyarak mücedele verdiler. Biz karşımızda bize verilen mücadeleyi çok iyi biliyoruz. Herkes bizi yenebilmek için çabaladı ama olmadı çünkü biz en iyisiydik, inanmıştık, başardık evet en zoru başardık ve hakettik @ŞampiyonBursaspor" yazdı. 


Aziz Yıldırım Bursaspor ve FETÖ açıklaması


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, geçtiğimiz günlerde Denizli'de son maçta kaçan şampiyonluk ve 2010 yılında yine Bursaspor'un şampiyon olduğu sezonda son haftada kaçırdıkları şampiyonluk hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ta ki 2006'daki Denizlispor maçında önümüz kesilene kadar. Burada FETÖ devreye girdi. Bizim şanssızlığımız, FETÖ'nün en güçlü döneminde kulübün başında olmamız ve en başından beri FETÖ'ye karşı durmamızdı. Tabii şanssızlık dediğimiz bu durum ülkemizin 15 Temmuz'daki en büyük ilham kaynağı oldu ve bununla gurur duyuyoruz. Denizli'den sonra tekrar bir ağırlık koyduk ve takım yine şampiyon olmaya başladı. Kulüp tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynandı. Derken yine FETÖ, yine futbola yapılan müdahaleler ve Bursaspor şampiyon yapıldı. Yine yıkılmadık, yeniden yapılandık. 2010-11 sezonunda muazzam bir futbol ve şampiyonluk. FETÖ operasyonları olmasa, şu an nerelerde olabileceğimizi tahmin edebiliyor musunuz. Ne yazık ki yine FETÖ... O sezon FETÖ, önceki yıllardaki oyunlarını yine oynadı fakat sahadaki ortaklarıyla bu kez başaramayınca beni ve arkadaşlarımı aldılar. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kirli operasyonlarından biri yapıldı bize."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)