comScore

Bursaspor Bursaspor

Ali Ay'dan olay sözler 'Defolup gidiyorsunuz'

01 Mart 2018, Perşembe 23:37

Bursaspor olağan divan kurulu toplantısında gergin anlar yaşandı. Başkan Ali Ay sert açıklamalarda bulundu.

FutbolArenaBursaspor'un Olağan Divan Kurulu toplantısı Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Başkan Ali Ay açıklamaları ile toplantıya damga vururken Moussa Sow transferinde hata yaptıklarını itiraf etti ve üyelere "Defolup gidiyorsunuz" deyince ortam iyice gerildi.


Ali Ay'ın 'defolup gidiyorsunuz' dediği açıklama


Gelen eleştirilere kürsüden yanıt veren Başkan Ali Ay'ın kullandığı bir cümle üzerine üyelerin bir kısmı salonu terk etti.

“DEFOLUP GİDİYORLAR”
Bursaspor'da olağan divan kurulu toplantısında gerginlik yaşandı. Üyelerden gelen eleştirilere sert yanıt veren Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Eleştirirken herkes aynaya baksın. Gelip burada konuşuyorsunuz. Eninde sonuna beni daha da kızdıracaksınız. Geliyor burada konuşuyorlar içlerini boşaltıyorlar. Affedersin defolup gidiyorlar" dedi. 

ÖZÜR DİLEMESİ YETMEDİ

Ali Ay'ın bu sözlerine üyeler tepki gösterdi. Tansiyon yükseldi ve bazı üyeler toplantıyı terk etti. Başkan Ali Ay bu gelişme üzerine "Haddimi aştım özür dilerim" dedi. Bu da toplantıyı terk eden üyelerin salona geri dönmesini sağlamayınca Başkan Ali Ay konuşmasını yarıda bıraktı ve Divan Kurulu'nun toplantısı sona erdi.


Ali Ay'ın Divan Kurulu'ndaki açıklamaları


Toplantıya Divan Başkanlık Kurulu üyeleri ve Divan Kurulu üyelerinin yanı sıra Başkan Ali Ay, İkinci Başkan Ali Ademoğlu, yönetim kurulu üyeleri Adem Sakarya, Fatih Pulat, Cem Öztürk, Hakan Hacızade, Görkem Akbaş ve üyeler katıldı.

Divanda konuşan Başkan Ali Ay, “Bana her türlü eleştiriyi yapabilirsiniz ama namusumuz ve şerefimiz ile ilgili bir şey söylenirse dişlerimi gösteririm. Biz sabırlı insanlarız, Mayıs'ta görüşeceğiz. Başkan adayları çalışmalarını yapıyorlar. Ben de kararımı vereceğim. Stadyumun altındaki dükkanlar ile ilgili bir soru gelmişti. Bundan 2 ay önce bir toplantı yaptık, biliyorsunuz burada en büyük handikap 1. güvenlik alanıydı. O alan olduğu sürece kiraya vermek mümkün değil. Son olarak valimizle konuştuk, büyük ihtimalle 1 maç denenecek. Eğer olursa aylık 200 bin Euro gibi bir rakam gözüküyor. 3-4 firma ile görüştük” dedi.


Ali Ay'ın Moussa Sow transferi konusunda açıklamaları


Bu sezon transferde sadece Moussa Sow konusunda hata yaptıklarını ifade eden Başkan Ay, “Maalesef bazı şeyler olmuyor. Ben egosu olan bir insan değilim. Bu takım hepimizin takımı. 5-6 maçtır negatif enerji yayılıyor. Birlik olalım, birlik olduğumuzda neler yapacağımız biliniyor. Ben bireysel olarak takımımızdan memnunum ama takım olma konusunda sıkıntı yaşadık. Bu sene yaptığımız transferlerde sadece Sow konusunda hata yaptığımızı düşünüyorum. O da bu hafta olmasa da önümüzdeki hafta 11 başlayacak ve inşallah yararlı olacak. Bir önceki kurulda Le Guen bizim değerlerimizden bir tanesiydi. Biz Le Guen'i gönderseydik 20 tane sorunumuz olacaktı. Kupadan elenmemizin takımımızın üzerinde negatif etkisi olduğunu düşünüyorum. İlk yarıda topladığımız puanların çoğunu Kayserispor maçının ardından kazandık. Bu yüzden fikstür de çok önemli. Oyuncularımız da söz verdi. İnşallah Kayserispor maçını kazanacağız. 25 bine yakın kombine sattık, ancak sattığımız kombine Beşiktaş maçının bir günlük hasılatı. ‘İmza günlerini devam ettirelim' denildi. Ancak o gün 3 bin kişi gelmiş ve 60 adet ürün satılmış” diye konuştu.

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.