comScore

Bursaspor Bursaspor

Ali Ay serveti ve mal varlığı ne kadar? Ali Ay kimdir, nereli?

27 Mayıs 2018, Pazar 22:37
Ali Ay serveti ve mal varlığı ne kadar? Ali Ay kimdir, nereli?

Bursaspor Başkanı Ali Ay, yeni seçimde de kazanıyor ve Bursaspor'da 2. kez başkan olma yolunda olan Ali Ay kimdir, nereli, serveti ne gibi sorunların cevapları haberimizde...

FutbolArena - Bursaspor'da 19 Mayıs Cumartesi günü yapılması planlanan ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 26-27 Mayıs tarihlerine ertelenen olağan genel kurulda seçim heyecanı sürüyor. Bursaspor başkanlığı için mevcut başkan Ali Ay'ın yanı sıra Hüseyin Akdemir, Lemi Keskin ve Ahmet Bozdemir yarışıyor. Başkan Ali Ay seçimde önde gidiyor.


Bursaspor'da seçim sonuçları


Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda gerçekleştirilen olağan kongrenin ilk oturumu dün akşam gerçekleşmişti. Oy kullanılan ikinci oturum ise bugün yapılıyor. Saat 12.00'de başlayan oy kullanma işlemi 17.00'de sona erdi. 5 bin 99 üyeden 4 bin 392'si Bursaspor'un yeni başkanını belirlemek için oy kullandı.


Ali Ay ne iş yapıyor? Ali Ay'ın serveti


4 Mart 1957 Bursa doğumlu Ali Ay, Yüksek tekstil kimya mühendisi. Eğitimini Almanya'da almış olan Ali Ay'ın İlay tekstil adında bir fabrikası bulunuyor.

Erkan Körüstan döneminde 2013-2014 yılları arasında 1 yıllık yöneticilik tecrübesi bulunan Ay bu dönemde kulübün icra kurulu başkanlığını yapmıştı.


Ali Ay kimdir? Nereli?


Almanya Krefeld Üniversitesi Yüksek Tekstil Kimya Mühendisliği bölümü mezunu Ali Ay İlköğretim Ortaöğretim ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü yer Bursa'da tamamlamıştır. İlay Tekstil'in kurucusu Ali Ay evli ve 2 çocuk babası aynı zamanda 1 torun sahibidir. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Ali Ay aslen Bursa'lıdır. Bursaspor Başkanı olarak'ta aktif olarak spor dünyasında yer almaktadır.
Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"