comScore

Bursaspor Bursaspor

Ali Akman'a transfer uyarısı: "2 sene daha Bursa'da kal"

03 Kasım 2020, Salı 19:15
Ali Akman'a transfer uyarısı:

Bursaspor'un genç golcüsü Ali Akman hakkında eski hocası Okan Yılmaz açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Bursaspor'da yıldızı parlayan genç futbolcu Ali Akman'ı altyapıdan eski hocası Okan Yılmaz anlattı. 

Bursaspor ve Türk futbolunun bir dönem önemli golcülerinden Okan Yılmaz, 2.5 sene altyapısında çalıştığı Bursaspor'da Ali Akman'ın çalışmalarını beIN Sports'a anlattı. 
"HER GÜN 2 SAAT FORVET OYUNCULARIYLA ÇALIŞIRDIK"

Bursaspor altyapısında 2.5 sene çalıştım. Boş zamanlarda U13'ten U21'e kadar forvet oyuncularıyla ekstra idman yapıyorduk. Gol vuruşları çalıştırıyorduk. Ali Akman da çok istekliydi. "Hocam hadi ne zaman başlıyoruz? Ben hazırım" derdi. Her antrenman sonrası hiç sıkılmadan doğrularını ve yanlışlarını sorardı.

"ALİ AKMAN ÇOK İSTEKLİYDİ"

Ali Akman her antrenman sonra odama gelip, 'Hocam ben hazırım. Kaçta başlıyoruz çalışmaya?" derdi. Ali Akman'ın isteği beni daha çok ateşledi. 2.5 sene Bursaspor altyapısında kaldım. 2.5 senede altyapıda çalıştırdığım forvetlerin hepsi gol kralı oldu. Samet Aybaba'nın benimle konuşması vardı. Ali'yi kendin gibi yetiştirmişin demişti. Çünkü ben de yıpratıcı bir santrfor değildim. Ali Akman da benim gibi. Yıpratıcı değil ama 18'in içinde her vuruşunda o topu ağlara gönderir. 

"TRANSFERİ İÇİN HENÜZ ERKEN"

Ali Akman'ın transferi hakkında konuşan Okan Yılmaz, "Ali Akman tam olgunlaşmadı. Çok eksiği var hala. Eğer transferi düşünüyorsa, şu an çok erken. En az 2 sene daha kalıp kuvvetli Ali Akman olarak gitmeli. Şu anda gideceği kulüplerde şans bulamayabilir. Ben isterim ki, Avrupa'ya transfer olsun" ifadelerini kullandı. 

Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!
 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!