comScore

Bursaspor Bursaspor

A Milli Takım'da Kaan Ayhan kadrodan çıkartıldı

07 Kasım 2017, Salı 18:57
A Milli Takım'da Kaan Ayhan kadrodan çıkartıldı

A Milli Takım kampında sakatlık yaşayan Kaan Ayhan, hazırlık maçları öncesi aday kadrodan çıkartıldı. Genç oyuncunun yerine çağrılan isim resmen açıklandı.

FutbolArena - A Milli Takım'da sakatlığı nedeniyle aday kadrodan çıkartılan Kaan Ayhan'ın yerine Bursaspor'dan Barış Yardımcı davet edildi. TFF'nin resmi açıklaması haberimizde.
 

A Milli Takım'da Kaan Ayhan sakatlandı


Mircea Lucescu yönetimindeki A Milli Takım, dostluk maçları öncesi İstanbul'da kampa girdi. Sakatlanan Emre Mor'un kadrodan çıkarılmasından sonra bir kötü haber de Kaan Ayhan'dan geldi.

A Milli Takım'ın Romanya ve Arnavutluk ile oynayacağı hazırlık maçlarının kadrosuna Kaan Ayhan'ın sakatlığı nedeniyle Bursaspor'dan Barış Yardımcı dahil edildi.
TFF'NİN KAAN AYHAN AÇIKLAMASI:

"Fortuna Düsseldorf ile 5 Kasım'da oynadığı lig maçında sağ ayak bileği burkulan Kaan Ayhan'ın A Milli Takım sağlık ekibince yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda ayak bileği eklem kapsülünde ve bağlarında zedelenme saptanarak tedavisine başlandı. Futbolcunun sakatlığının kamp döneminde planlanan özel maçlar süresince iyileşmeme ihtimali göz önüne alınarak, kadronun Barış ile takviye edilmesi uygun bulundu. Barış, akşam ilerleyen saatlerde A Milli Takım'ın Riva'daki kampına katılacak.

Ayrıca, kasık bölgesindeki ağrı nedeniyle yapılan görüntüleme tetkikleri (MRG) sonucunda ciddi bir yaralanma bulgusu saptanmayan Çağlar Söyüncü de uygulanan tedaviye hızla yanıt verdi ve bu akşamki antrenman programına dâhil edildi."

Milli Takımla ilgili tüm gelişmeleri Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"