comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor yeni teknik direktörü Tayfun Korkut mu oluyor?

25 Ocak 2017, Çarşamba 23:17
Bursaspor yeni teknik direktörü Tayfun Korkut mu oluyor?

Bursaspor Tayfun Korkut ile anlaştı mı? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayıran Bursaspor'un teknik direktör arayışlarında sürpriz bir isim gündeme geldi.
 

Bursaspor Tayfun Korkut ile anlaştı mı?


Bursaspor'un Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu ve eski kaptanı Adnan Örnek'in yakın arkadaşı olan teknik adam Tayfun Korkut'un yeşil-beyazlı kulüple anlaşma aşamasına geldiği öne sürüldü.

Kariyerinde son olarak Bundesliga 2 ekibi Kaiserslautern'i çalıştıran 2013-15 yılları arasında Bundesliga'da Hannover'in teknik direktörlük görevini yürütmüştü. Türkiye geri dönmesi gündemde olan 42 yaşındaki çalıştırıcının Bursaspor ile görüşmelerini sürdürdüğü ifade ediliyor.
 

Tayfun Korkut kimdir?


Korkut, Stuttgart yakınlarındaki Ostfieldern şehrinde büyüdü ve futbola 6 yaşında yerel bir takım olan TB Ruit'te başladı.
94 kez millî takımlara çağrılan Tayfun Korkut, 3 kez Türkiye U-21 ve 42 kez de Türkiye forması olmak üzere toplam 45 kez millî formayı giymiştir ve bu karşılaşmalarda bir gol atmıştır.

Futbola vedasından sonra antrenörlük yapmaya karar verdi ve ilk antrenörlük deneyimini Real Sociedad'da altyapısında antrenörü olarak görev alarak edindi. 2009 yılında Bundesliga ekiplerinden 1899 Hoffenheim'ın U-17 takımını çalıştırdı. Daha sonra Almanya'nın Köln kentindeki Hennes Weisweiler Akademisi'nde 57. UEFA Pro Lisans Kursuna katıldı ve teknik direktörlük diploması kazandı. 2011 yılından beri VfB Stuttgart U-19 takımını çalıştırmıştır. Korkut bir dönem millî takım yardımcı antrenörlüğünü yapmıştır. Tayfun Korkut 2013 yılının son günlerinde Hannover 96 ile anlaşarak Bundesliga'da görev alan ikinci Türk teknik direktör olma başarısını gösterdi. Korkut, 15.06.2016 tarihinde Almanya 2. Futbol Ligi takımlarından 1.FC Kaiserslautern internet sitesi üzerinden yapılan açıklama ile 2018 yılına kadar sözleşme imzalandığı duyuruldu.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)