comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor Transfer Haberleri: Ali Ay'dan sert açıklamalar

02 Haziran 2016, Perşembe 23:25
Bursaspor Transfer Haberleri: Ali Ay'dan sert açıklamalar

Divan Kurulu toplantısında konuşan Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, transfer açıklamalarında bulundu.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, yeni sezonda öncelikli hedeflerinin camianın başını yere eğdirmeyecek ve giydiği formanın hakkını veren bir kadro kurmak olduğunu belirterek, "Tekmeye kafa uzatmıyorsa, arkadaşının hatasını telafi etmek için daha fazla koşmuyorsa, dini imanı sadece paraysa, dünyanın en iyi futbolcusu olsa da artık bu kapıdan içeri giremez." dedi.

Bursaspor Kulübünün Merinos Atatürk Kongre Merkezi (Merinos AKKM) Muradiye Salonu'nda gerçekleştirilen Divan Kurulu toplantısında konuşan Ay, Bursaspor'un şehrin en önemli markası olduğunu kaydederek, "Bu göreve gelirken, kendi sanayici arkadaşlarım da dahil, herkes taşın altına elini koyacaktır diye umut etmiştim ama maalesef beklediğim gibi olmadı." diye konuştu.
 

Ali Ay'dan Bursaspor açıklaması


Yeni sezon hazırlıklarına sezon bitmeden önce başladıklarını ifade eden Ay, "Camiamızın, sadece 13 maç kazanmış ve 11. olmuş bir takımla mutlu olmadığını anlamak için müneccim olmaya gerek yok." değerlendirmesinde bulundu. 
Ay, Bursaspor'un imajını yenileme, ekonomisini el birliği ile düzeltme ve bu borç yükünden kurtulmak için seferberlik duygusu ile hareket edip, çözüm ortaklarının bulunma zamanının geldiğini anlatarak, şöyle devam etti: 
 

Ali Ay'dan transfer açıklaması


"Şu anda üç cephede birden savaş veriyoruz. Yeni sezonda birinci önceliğimiz, Bursasporluların başını yere eğdirmeyecek bir kadro oluşturmak ve giydiği formanın hakkını veren bir takım yaratmak. Tekmeye kafa uzatmıyorsa, arkadaşının hatasını telafi etmek için daha fazla koşmuyorsa, dini imanı sadece paraysa, dünyanın en iyi futbolcusu olsa da artık bu kapıdan içeri giremez. İkinci meselemiz de şu; bu kulüp kimsenin babasının malı değil. Bir kişinin yapacağı işi üç kişiyle yapma zamanı bitti. Bize üç kişinin yaptığı işi tek başına yapacak yürekli ve yetenekli arkadaşlar lazım. Kulüpteki bütün kadroların performansları yeniden gözden geçiriliyor. Şunun tanıdığı, bunun torpili yok. Ben herkesi yaptığı işle, verdiği hizmetle tartarım. Üçüncü ve aslında en önemli savaşımızı, tasarruflu büyüme noktasında veriyoruz. Hem tasarruf edeceğiz hem de gelirlerimizi arttırmak suretiyle önce borçlarımızı ödeyeceğiz, sonra da hormonlu değil, sağlıklı büyümenin yollarını arayacağız."

Bursaspor'un mali yapısının düzelmesi için stat isminin, locaların ve kombinelerin satılması gerektiğinin altını çizen Ay, ayrıca futbolcu satışından da 45-50 milyon lira gelir beklediklerini sözlerine ekledi.

Bu arada 80 üyenin katıldığı toplantıda Bursaspor Kulübüne aralıksız 50 yıl üye olanlara plaket verildi.
 

İdris Sevinç'ten Bursaspor açıklaması


Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, toplantıda yaptığı konuşmada, Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı'nın eksiklerinin bitirilmesini beklediklerini söyledi.

Stadın açılışından itibaren eksiklerinin giderilmediğini ifade eden Sevinç,"Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin ne kadar iyi bir Bursaspor taraftarı olduğunu biliyoruz. Bugüne kadar yaptıkları için kendisine sonsuz teşekkürlerimiz sunuyoruz. Belediye başkanımız ve çalışanlarından bir an önce stadyumdaki eksiklerin bitirilmesi konusunda dilek ve temennilerimizi iletmekte fayda görüyorum. Gerekeni yapacaklardır." değerlendirmesinde bulundu.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.