comScore

Bursaspor Bursaspor

Kerem Demirbay kimdir?

13 Ağustos 2015, Perşembe 11:54
Kerem Demirbay kimdir?

Bursaspor'un transfer etmek istediği Kerem Demirbay'ı yakından tanıyalım. 

FutbolArena Analiz - Bursaspor'un transfer gündeminde yer alan Kerem Demirbay ile ilgili Alman futbolunu yakından takip eden yazarımız Onur Akpınar yorumlarda bulundu.

Kerem Demirbay kimdir?
Zonguldaklı madenci ailenin oğlu Kerem Demirbay, futbola Gelsenkirchen'de başladı. 2012-2013 yılında Dortmund'un 2. takımında forma giyerken Hamburg'a transfer olan oyuncu geldiği ilk sezonda sadece 3 Bundesliga maçına çıkabildi. Bu da yılın son maçlarıydı ve çok az süre aldı. Kerem bu sezondan sonra Bundesliga 2. lig takımı Kaiserslautern'in yolunu tuttu. Geçen yıl 22 lig maçında forma giyen oyuncu 1 gol ve 3 asistlik performans ortaya koydu.
 
HAMBURG'TA KALMAK İSTİYORDU
 
Kerem Demirbay son ana kadar Hamburg'ta kalmak istiyordu. Geldiği ilk sezonda aldığı dakikalar tatmin etmemişti ve Bundesliga'da düzenli oynamadan asla Türkiye'ye gelmek istemiyorum demişti. Ancak Hamburg'un Haliloviç'i alması Labbadia'nın onu fazla düşünmeyecek olması mutlaka kararında etkili olmuştur.
 
SOL AYAĞI İYİ, ORTA ALANDA TAKIMI RAHATLATIR
 
Sol ayağını iyi kullanan oyuncuyu tarz olarak Tolgay Arslan'a benzetebiliriz. Kerem daha çok ofansif oynamayı sevse de iki ön liberolu sistemde daha yararlı işler yaptığını gördük. Orta sahada gerektiğinde sol açık bile oynayacak oyuncu 2. formül olarak forvet arkasında görev yapabilir. 
 
BURSA İÇİN ÇOK İYİ HAMLE

Kerem Demirbay geleceği olan ve altyapı eğitimini çok iyi almış bir oyuncu. Bursaspor onu olarak çok önemli işe imza attı. Eğer düzenli oynama şansı bulursa Bursa'da çok fazla kalacağını sanmıyorum. Gerekli sıçramayı kısa sürede yapabilir ve 1-2 sene içinde daha iyi takıma transfer olur.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)