comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan transfer açıklaması

11 Ocak 2017, Çarşamba 17:52
Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan transfer açıklaması

Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan transfer açıklaması geldi...

FutbolArena - Sezonun ilk devresini 5. sırada bitiren Bursaspor çok sayıda oyuncusunu sakatlıklara kurban etmesine rağmen, henüz transfer gerçekleştiremedi.


Ali Ay: "Yoğurdu üfleyerek yemek zorundayız"


Oyuncuların alacaklarını Kasım ayı itibariyle ödediklerini belirten Ali Ay, sadece Aralık ayının kaldığını belirtirken, "Onu da istesek şu an ödeyebilme durumundayız ama yapılacak transferlerle ilgili içeride biraz para kalsın istiyorum. 20 milyon kredi aldık. Borçlarımızı ödemek için faydalı oldu. Ben de cebimden 1-2 milyon avroları çıkarıp anında transferi bitirebilirim ama biz yoğurdu üfleyerek yemek zorundayız. Ben her zaman şunu söyledim; benim içim Bursaspor'un mali tablosu çok önemli. Aksi takdirde Bursaspor çok daha kötü durumlara düşebilir. Hiç hesabımızda olmayan kur artışı bize yüzde 20'ye yakın borçlarımızda artışa neden oldu. Bunları göz önünde bulundurmak zorundayız. Çok dikkatli olma durumundayız. Kurdaki hareketlilikten dolayı sezon başında transfer ettiğimiz 8 oyuncunun ücretinde 3,2 milyon lira ek artış oldu." diye konuştu.


Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan 'takımdaşlık' vurgusu


Antalya kampına da değinen Ay, "Antalya'da çok verimli bir çalışma dönemi geçirdik. İklim şartları çok uygun değildi. Çok fazla fırtına ve yağmur vardı ama buna rağmen iyi bir çalışma oldu. Teknik heyetimiz, oyuncularımız yine birlik ve beraberlik içindeydi. Orada tam bir takımdaşlık ruhunu gördüm." ifadelerini kullandı.


Ali Ay'dan Bursaspor - Trabzonspor maçı yorumu


Cuma günü oynanacak olan Trabzonspor maçına da değinen Ali Ay, "İnşallah iyi oynayıp kazanırız ve ikinci yarıya galibiyetle başlarız. Kazanmak için her türlü imkanımız var. Taraftarımızı tribüne bekliyorum. Gelsinler takımların desteklesinler. İnşallah gülen taraf biz oluruz." dedi.


Bursaspor Başkanı Ali Ay'ın transfer açıklaması


Transferle ilgili de konuşan Ali Ay Boban Jovic ile anlaştıklarını belirtirken, "Bu oyuncu da cuma veya cumartesi günü gelecek, imza töreni yapacağız. İmza atmadan hiçbir futbolcu ismi söylemek istemiyorum ama basında çıkıyor. İmza atalım sonra basın açıklamasını yaparız. Sağ bek ve sol bekten sonra bir kanat oyuncusu düşünüyoruz. Gençlerbirliği'nden Stancu ile Çin'de forma giyen Fildişi Sahilli oyuncu Kouassi ile ilgili çalışmalarımız oldu. Başka alternatiflerimiz de var. Hem santrfor hem de açıkta oynayan, belki bir tanede stoperle ilgili çalışmalarımız var. Onları da Adanaspor maçına kadar yetiştirmek istiyoruz. Kouassi'nin transferiyle ilgili değişik şeyler söylendi. Bizim için en büyük handikap Çin 2. Ligi'nden bir takımın bu oyuncu için kulübüne 3 milyon avroya yakın bir teklifte bulunması oldu. Biz 2,5 yıllık anlaşma için kulübüne 900 bin avro teklif ettik. Çocuklar çalışıyorlar. Olur veya olmaz. Önemli olan alternatifimizin hazır olması." ifadelerini kullandı.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)