comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan Stancu açıklaması

13 Ocak 2017, Cuma 19:52
Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan Stancu açıklaması

Yeni transferlerin imza töreninde Bursaspor Başkanı Ali Ay, bir başka futbolcunun daha müjdesini verdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekibi Bursaspor, ara transfer döneminde 2 oyuncuyu daha kadrosuna kattı.
 

Bursaspor kimleri transfer etti?


Polonya'nın Wisla Krakow takımından Sloven sağ bek Boban Jovic ile Ankaragücü'nden sol bek Onur Atasayar'ı kadrosuna dahil eden Bursaspor, Özlüce Tesisleri'nde imza töreni düzenledi.

Kulüp başkanı Ali Ay törendeki konuşmasında, "Onur'u 1-2 senedir scout ekibimiz izliyordu. Emre Taşdemir'i de Anakragücü'nden almıştık. Ankaragücü yönetimine bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Ankaragücü kardeş kulübümüz. Biz yardımcı olmak amacıyla da Ankaragücü takımından diğer takımların teklifinden daha iyi vererek aldık. İnşallah Bursaspor'a uzun yıllar hizmet eder.' dedi.
Boban Jovic hakkında açıklamalarda bulunan Ali Ay, ''Scout ekibimiz bize 5-6 tane oyuncu sundular. Birinci sıradaki oyuncumuz Boban'dı. Hocamız da onu tercih etti. Biz de kulübüne 300 bin avro ve 30 maç oynarsa ilave 100 bin avro, satıştan da yüzde 10'luk katkı vereceğiz. Kendisiyle de yıllık 300 bin avroya anlaştık. Kendisine bizi tercih ettiği için teşekkür ediyorum. Güvendiğimiz bir oyuncu. Sağ bekte Serdar sakatlanınca oyuncu ihtiyacımız doğdu. Herhalde pazartesi günü de lisansı çıkacak. Salı günü hoca isterse kupa maçında oynatabilir." ifadelerini kullandı.

Ali Ay'ın ardından söz alan yeni transfer Jovic, ''Bursaspor'un parçası olabildiğim için gururluyum. Hem eski kulübüm hem de Bursaspor'a, transferimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye ve Türk futbolu hakkında daha önceden bilgim vardı. Milli takım bazında da Türkiye'ye karşı oynamıştım ama Türkiye hakkında bilgim daha öncesine dayanıyor." yorumunu yaptı.


Bursaspor Stancu'yu transfer etti mi?


Bogdan Stancu için Gençlerbirliği'nden haber beklediklerini söyleyen Ali Ay, "Kendisiyle prensip anlaşmasına varıldı. İlhan başkandan haber bekliyoruz. Ondan haber gelince transferi bitireceğiz." diye konuştu.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!