comScore

Bursa Teravih kaçta? Teravih namazı saati Bursa (Bursa Teravih kaçta 16 Mayıs 2018)

16 Mayıs 2018, Çarşamba 11:13
Bursa Teravih kaçta? Teravih namazı saati Bursa (Bursa Teravih kaçta 16 Mayıs 2018)

Bursa Teravih namazı saat kaçta kılınıyor? Ramazan ayında teravih namazı kılmak isteyen Bursalı vatandaşlar için teravih saatlerini yazıyoruz. Bugün Teravih Bursa saati 2018 için haberimizi inceleyebilirsiniz. 

Bursa Teravih saati! Ramazan'da Teravih namazı kılmak isteyen vatandaşlar için Bugün Teravih teravih namazı saatlerini açıklıyoruz. Teravih namazı Bursa saati, Teravih saat kaçta Bursa? Bursa teravih namazı saatleri gibi sorulara yanıt veriyoruz. Ramazan ayında kılınan Teravih namazı için Bursa teravih namazı 2018 aramalarının yanıtlarını haberimizde veriyoruz. 
 

Bugün Bursa Teravih namazı saat kaçta? Bursa Teravih kaçta? Teravih namazı saati (16 Mayıs 2018)


Bugün teravih namazı Bursa saati kaçta? Bursa teravih namazı vaktini öğrenmek isteyenler için namz vakitlerini sizlere hazırladık. Teravih namazı vakitleri Diyanet İşleri'nden yapıldı. Bursa Teravih vakti 2018 için aşağıdaki linkten Diyanet İşleri'nin namaz vakitleri kısmından teravih saatini kontrol edebilirsiniz.

TERAVİH HAKKINDA GÜZEL MESAJLAR
Ramazân ayı, oruç tutulması farz kılınan bir aydır. Ben de size gecelerinde (terâvih) namazı(nı) sünnet kıldım. Her kim orucu tutar ve (teravih) namazı(nın faziletine ve hak olduğu)na inanarak ve mükâfâtını ümid ederek kılarsa anasından doğduğu gün gibi günahlarından çıkar.” (Hadîs-i Şerîf, Sünen-i İbn-i Mâce)
 

Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih kaç rekat? Teravih namazı rekat sayısı?


Ramazan boyunca kılınan Teravih namazının nasıl kılınacağı konusunda vatandaşlar sıklıkla sorulr sormakta. Sizler için teravih nasıl kılınır sorusuna yanıt veriyoruz. Teravih namazı Ramazan ayında her gece kılınır. Teravih namazı camide kılınmalıdır. Teravih namazı 20 rekattan oluşur. Yatsı namazından sonra başlar ve sabah namazına kadar devam eder. Her 2 rekatta bir selam veirlmesi makbuldür ancak 4 rekatta bir selam vererek de kılınabilir.

TERAVİH NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"