comScore

FutbolArena TV

Burhan Felek Atletizm pisti yenilendi

07 Şubat 2020, Cuma 13:25

Birçok şampiyon sporcunun yetiştiği Burhan Felek Atletizm Stadı cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılıyor.

Burhan Felek atletizm stadı 2425 kişilik tribün kapasiteli, 8 kulvarlı, 5 kulvarlı ısınma alanı, 7000 metrekare çim alana sahip toplamda 25.000 metrekare alanda Uluslararası Atletizm Federasyonu (İAF)standartlarına uygun olarak yapılmıştır.
Uluslararası yarışlara uygun, atletizm, uzun atlama, sırıkla atlama, engelli atlama, cirit, çekiç, disk ve gülle atma gibi branşlarda yarışların yapılabileceği son teknoloji scorboard ve  Foto finish (skor-sonuç) gibi üst düzey elektronik ekipmanlar ile donatılmıştır.

Burhan Felek Atletizm Sahası sporcular için halter, fitness ve kondisyon salonlarının yanında engelli atletizm sporcuları içinde salon ve rehabilitasyon merkezine dönüştürülmüştür.  Ayrıca tesise 1800 metrekare kapalı atletizm pisti yapılarak soğuk ve yağışlı havalarda sporcular antrenman olanağına kavuşturulmuştur.  Tesis içerisine Sporcu sağlığı ve gelişimi için sağlık odası, sauna ve masaj odaları oluşturulmuştur.

Ayrıca; Antrenör ve hakem odaları, toplantı ve eğitim odaları ile tam teşekküllü bir tesis haline getirilen Burhan Felek atletizm stadı tesis içerisinde yapılan bireysel antrenman salonları ve gençlik üniteleri ile de gençlerin en gözde mekânı haline getirilmiştir.

VİDEO ÖNERİLERİ