comScore

Burcu Esmersoy'u tehdit eden şahıs hakkında flaş karar

20 Eylül 2017, Çarşamba 20:01
Burcu Esmersoy'u tehdit eden şahıs hakkında flaş karar

Ünlü oyuncu Burcu Esmersoy'u sosyal medyadan tehdit eden üniversite öğrencisi hakim karşısına çıktı. 

FutbolArena - Ünlü sunucu ve aynı zamanda bir dönem oyunculuk yapan Burcu Esmersoy'a sosyal medyadan Elimde cinsel içerikli video görüntülerin var. Akıllı ol” diyerek şantajda bulunduğu iddiasıyla yargılanan üniversite öğrencisi Saynur O. hakkında karar verildi. 

Geçtiğimiz aylarda Burcu Esmersoy, tehdit ve şantaj içerikli mesajlar aldığını belirterek savcılığa başvurmuştu ve şikayet dilekçesinde "Kendisine, "Elimde cinsel içerikli görüntülerin var. Akıllı ol" diyerek şantajda bulunulduğunu söyleyen ünlü sunucu, ağır hakaret ve şantaja maruz kaldığını ileri sürdü. Esmersoy, yorumların çıktısını da dosyaya delil olarak sundu." Söz konusu şahsın üniversite öğrencisi Saynur O. olduğu belirlendi. Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi Saynur O. olduğu belirlendi. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi hakkında şantaj ve hakaret suçu kapsamında dava açıldı.
Sabah'ın haberine göre; İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına açıkan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Saynur O." Mesajı atan kişi ben değilim" deyip suçlamayı reddetti. Esmersoy'un avukatı ise, mesajları atan söz konusu hesabın kapatılmadan önceki profil görüntüsüyle Saynur O.'nun aynı kişi olduğunu ileri sürerek cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, söz konusu sosyal medya kullanıcısının Saynur O. olduğuna dair inandırıcı delil bulunmadığını ileri sürerek genç kızın beraatına karar verdi" dedi. Burcu Esmersoy kimdir?


2 Ekim 1976 yılında İstanbul'da doğmuştur.Annesinin ismi Kamile babasının ismi ise Timur'dur. Çerkez kökenli bir sunucudur.Annesi ile babası o henüz 4 yaşındayken ayrılmışlardır.Ablası ve babaanesinle beraber yaşamıştır. 

Beşiktaş Lisesi'ni bitirmesinin ardından İstanbul Üniversitesi'ne giren Esmersoy, bu okulda Turizm İşletmeciliği okudu ve bu bölümden mezun olmasının ardından New York Üniversitesi'nden Hospitality, Tourism and Sports Management eğitimi aldı.

1997 yılında katıldığı güzellik yarışmasında "Miss International" seçilerek Türkiye'yi Japonya'da temsil etti ve "Dostluk Güzeli" oldu. 1998 yılında Günel Zeynalova-Didem adlı klipte Didem karakterinde oynamıştır. Kanal D'de çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu yaptı. Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu'nu derece ile bitirdi. 2000 ile 2005 yılları arasında CNN Türk'te spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yaptı. 

Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve programlar yaptı. 2010 yılında vizyona giren Romantik Komedi filminde küçük bir rol oynadı ve filmdeki dansıyla büyük beğeni topladı. Burcu Esmersoy, iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor. Burcu Esmer Ferrari Reklam Pazarlama Sponsor müdürü ile 2005 tarihinde Paris'te evlenmiştir.2008 tarihinde ise ayrıldılar.

30 Ekim 2010 tarihinde yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği "Yok Böyle Dans" yarışmasında yarışmacı olarak bulundu. Azra Akın'ın İlk sezonun kazananı olduğu yarışmada; Azra Akın, Bedük, Bora Kozanoğlu, Burcu Esmersoy, Burcu Güneş, Defne Joy Foster, Derya Büyükuncu, Eda Taşpınar, Güneri Civaoğlu, Metin Arolat, Nilgün Belgün, Pascal Nouma, Ragga Oktay, Sibel Arna gibi ünlüler yarıştı, jüri koltuğunda ise Lilia Bennett, Saba Tümer, Sait Sökmen ve Tan Sağtürk bulunmuştur.

2011 yılında yapılan "Yok Böyle Dans" yarışmasında ise Burcu Esmersoy sunucu olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında da sunuculuk yaptı.

Tüm Aktüel gelişmeleri için Aktüel Haberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ekim 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.