comScore

Burak Yılmaz'dan FutbolArena'ya yanıt: "Çok isterim."

23 Mart 2021, Salı 17:33
Burak Yılmaz'dan FutbolArena'ya yanıt:

Türkiye - Hollanda maçı öncesi A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Burak Yılmaz, basın toplantısında gelen soruları yanıtladı. 

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Burak Yılmaz, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

TRT SPOR'A AÇIKLAMALARI
BURAK YILMAZ

Benim futbol hayatım baskıyla geçti. Bu baskının iyi geldiğini düşünüyorum. Bu baskıyla oynamayı, yaşamayı, mücadele etmeye alıştım. İnşallah yeni golcüler, önemli oyuncular gelir. Şu anda bizler varız. Bu bayrağı bizler taşıyoruz. İnşallah iyi, yetenekli oyuncular ilerleyen günlerde milli takım formasını giyecektir. 

ŞENOL GÜNEŞ

Dünya Kupası finallerinde olmak istiyoruz. Daha önce 2002'de katıldık. Yeniden o atmosferi, o başarıyı elde etmek istiyoruz. İlk 3 maçımız Mart ayında önemli. Zorlu maçlar oynayacağız. Hollanda ve Norveç ile grubun en güçlü takımlarıyla oynayacağız. Zor maçlar. Uzun yolculuk. Zorluklar olacak ama başaracak gücümüz var. Teslim olmayan, futbol adına doğruları yapan ve fair play dışına çıkmayan bir takım olmaya çalıştık. Ülkemizi iyi temsil etmek istiyoruz. Sabır ve zaman her şeyin ilacıdır. Biraz daha sarılmaya ihtiyaç var. Teslimiyet değil. Savaşmanın yolu sabır ve zamana sarılmaktan geçer. 

BASIN TOPLANTISINDAN BÖLÜMLER
BURAK YILMAZ: Biz kimseden korkmuyoruz. Kimse de bizden korkmasın. Sakin sakin, usul usul yolumuza devam edelim. Biz kendimize inanıyoruz. Rakiplerimize saygımız sonsuz. Sahaya çıkıp kazanmak istiyoruz. Fair play içinde gereğini yapıp, kazanmak istiyoruz. Avrupa Şampiyonasına hazırlanmak için uzun süre var. Dünya Kupası bizim hayallerimiz. Nerede neye karşı konsantre olduğumuzun farkındayız. 

Burak Yılmaz, FutbolArena'dan Çağdaş Sevinç'in, "Dünya Kupası'na 1.5 yıl var. Milli takım başarır ve Dünya Kupası'na katılırsa kadroda olmayı hedefliyor musun? sorusuna, "Elbette. Oynamayı da istiyorum değil ama oynamayı isterim. Çünkü dediğiniz gibi 1.5 yıl var. Ne olup, ne biteceğini bilemeyiz. Ancak bu süreçte ülkemin Dünya Kupası'nda olması için elimden geleni yapacağım." dedi. 

ŞENOL GÜNEŞ'İN BASIN TOPLANTISINDAKİ AÇIKLAMALARI

İlk 2 rakibimiz gruptaki en güçlü rakiplerimiz. Dünya Kupası'na katılmanın yolu daha önce yaptığımız gibi aynı duygu ve düşünceyi paylaşan, paylaşma duygusunu ön plana çıkarmaktır. Bu zorlu yolda engelleri aşacak gücümüz var. Hayallerimizi paylaştık, ortak hayal yaptık. Hayallerimizi ortak çalışmayla başaracağımızı düşünüyorum. Hollanda ve Norveç karşısında alacağımız iyi sonuçlar grupta bizi avantajlı konuma getirecektir. 

KALECİ VE FORVET HATTI

Mert Günok çok büyük katkılar verdi. Uğurcan ve Altay, yetenek ve başarılarıyla ön plana çıktı. Kalecilerimizden memnunuz. Önemli olan maçta görev yapan arkadaşımızın en iyisini yapmasıdır. Yarın karar vereceğiz.  Burak sağlık olarak daha iyi durumda. Kenan'ın sıkıntısı yok. Enes Ünal da zaman zaman forma giyiyor. Son müsabakada gol atarak forma giydi. Cenk Tosun sakatlık sonrası kısa bir süre çalışma geçirdi. Biraz fiziksel olarak geride haliyle. Elimizdeki en iyi kadroyu sahaya süreceğiz. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!