comScore

Burak Yılmaz, Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı - 'Bize güvenin'

27 Mayıs 2021, Perşembe 11:10
Burak Yılmaz, Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı - 'Bize güvenin'

Milli futbolcularımız Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik açıklamalarda bulundular.

FutbolArena - EURO 2020 önces kamp hazırlıklarını sürdüren A Milli Takımımızda Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Fransa Ligi'nde Lille ile şampiyonluğa ulaşan üç milli futbolcumuz, Avrupa Şampiyonası hakkında değerlendirmelerde bulundular.

BURAK YILMAZ: "GÜZEL TEKLİFLER ALIYORUM"
"Lille'de harika bir şampiyonluk yaşadık ama artık bu konunun kapanmasını istiyorum. Hiçbir şey Milli Takım'ın önünde olamaz. Artık Lille hakkında bir soru sorulmamasını rica ediyorum. Tamamen Milli Takıma konsantre olalım. Geçmişte 'Galatasaray'a dönmek istiyorum' dedim, olmadı. 'Beşiktaş'ta bırakmak istiyorum' dedim, olmadı. Ne söylesem tersi oldu. Güzel teklifler var ama ne olacağını bilmiyorum. 35 yaşındayım ve buradayım. Çok iyi bir kariyerim oldu. Futbolun her şeyini yaşadım. Kovuldum, kiralık gittim, en yüksek bedelle transfer oldum, gol kralı oldum. Kötüyü de iyiyi de yaşadım."

YUSUF YAZICI: "AVRUPA FUTBOLUNU DOMİNE ETMİŞİZ"

"Kampta birimiz Fransa'dan, birimiz İngiltere'den, birimiz İtalya'dan bahsediyor. Sonra kendi kendime diyorum ki, 'Biz Avrupa'yı fethetmişiz. Rakiplerimiz de bizden çekiniyor. İtalya ile oynayacağız. Onlar da kiminle oynayacağını iyi biliyor ve bizleri tanıyor. Milli Takıma çok mutlu bir şekilde geliyoruz. Burayı çok özlüyoruz. Burada başka bir arkadaşlık ortamı var. Trabzon'dan ayrıldığım zaman, 'Hem ülkemi hem de şehrimi temsil etmek için gidiyorum' dedim. Fransa'da yaptığım, 'Bize her yer Trabzon' tezahüratı planlı değildi. Bir anda doğal gelişti."

ZEKİ ÇELİK: "FRANSIZLAR BİLE TÜRK BAYRAĞI AÇTI"

"Transferle ilgili hiçbir plan yapmadım. Milli Takım ve EURO 2020'ye odaklanmış durumdayım. Sonrasına bakacağız. Ben hedeflerimi her zaman yükseğe koydum. Kendi gelişimim açısından Avrupa'ya gitmeyi daha doğru buldum. Oraya giderek başarılı olmak çok keyifli. Fransız taraftarlar bile Türk Bayrağı açtılar. Binlerce insan bize destek oldu. Bu bizim için büyük bir gurur. Ülkemizi temsil etmek onur verici."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!