comScore

Burak Yılmaz Milli Takım'ı bıraktı

25 Mart 2022, Cuma 01:53
Burak Yılmaz Milli Takım'ı bıraktı

Burak Yılmaz, Portekiz maçının ardından "Milli takım kariyerini' sonlandırdığını açıkladı ve 'Duygusal bir karar değil. Mantık olarak böyle bir karar aldım. Bir bayrak değişimi' dedi. 

FutbolArena - Burak Yılmaz, Portekiz maçının ardından Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı. 

BURAK YILMAZ'IN MAÇ SONU AÇIKLAMALARI
Maça iyi başlayamadık. Portekiz iyi başladı. Sonradan kendimize güvenmeye başladık. Pozisyonlar da geldi. Gol de geldi. Penaltıyı da atsam 2-2 olacaktı. O zaman Portekiz için zorlaşabilirdi. Atamadım. Penaltıyı nasıl atamadım? Hala şoktayım. Ülkemizi üzdük. Başta ben üzdüm. Kusura bakmasınlar. Hala üzgünüm. Penaltı olunca 'Kesin gol' dedim. Ondan sonrasını düşünmeye başladım. Kaçırınca çok büyük hayal kırıklığı oldu. Özür dilerim. Bu penaltıyı ömrüm boyunca, her gece yatmadan önce, rüyamda olacak yani."

"MİLLİ TAKIM KARİYERİME SON NOKTAYI KOYUYORUM" 

Böylesinin doğru olduğunu düşünüyorum. Bu formayı şeref ve namusla çok güzel şekilde taşıdığımı düşünüyorum. Bugüne kadar çalıştığım bütün hocalarıma teşekkür ederim. Benden bu kadar. Duygusal bir karar değil. Duyguyla bırakmak değil. Yarın birgün 3 tane forvetimiz sakatlanır, 2'si Corona olur. Ekstrem durumlar olur. O zaman istenirse yardımcı olur ama kesin kararım. Duygusal değil, mantık olarak. Bir bayrak değişimi gerekiyor. Hem genç arkadaşlarımız açısından. Onlar da formda. Yeni jenerasyon, yeni yapılanma. Bunun doğru olduğunu düşünüyorum. Sitem, penaltı değil. Duygusal karar değil. Kardeşlerimiz gereğini yapacaktır. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!