comScore

Galatasaray Galatasaray

Burak Yılmaz eski tarzına geri dönüyor!

06 Aralık 2015, Pazar 18:49
Burak Yılmaz eski tarzına geri dönüyor!

Galatasaray'ın golcüsü Burak Yılmaz, Hamza Hamzaoğlu döneminden sonra ilk kez bir maçta 4 defa ofsayta düştü.

FutbolArena Analiz - Cesare Prandelli ve Roberto Mancini dönemlerinde çok fazla ofsayta düştüğü gerekçesiyle eleştirilen Burak Yılmaz, Hamza Hamzaoğlu döneminde oyun yapısını değiştirmiş ve çok daha az ofsayta düşen bir oyuncuya dönüşmüştü.

Hamza Hamzaoğlu ile geçtiğimiz sezon sonu oyundan alınınca tartışan, bu sezon başında da yedek bırakılan Burak Yılmaz, Mustafa Denizli ile birlikte kendi stiline dönüyor. 
Burak Yılmaz, Hamza Hamzaoğlu'ndan önce çok daha fazla savunma arkasına koşular deneyip goller atarken çok sayıda da ofsayta düşüyordu. Hamzaoğlu ise göreve geldiği ilk haftalarda bunu engellemek için kendisini Umut Bulut'un arkasına koymuş ve başlangıçta bu değişimden iyi verim alsa da sonraki dönemlerde Burak'ı, Umut'un arkasında oynatmaktan vazgeçmişti. 

Hamzaoğlu, NTVSpor'daki açıklamalarında Burak Yılmaz ile ilgili olarak "Ofsayta düşerek ataklarımızın kesilmemesi için onu daha geriye çekmiştik. Geriden gelerek de çok gol atacağını düşünüyorduk. Başlangıçta bunu başardı ancak sonrasında kendi alışkanlıklarına geri döndü" şeklinde konuşmuştu. 

Değişim hemen belli oldu!

tr.matchstudy.com'un verilerine göre, Hamza Hamzaoğlu döneminde toplam 36 resmi maça çıkan Burak Yılmaz bu maçlarda en fazla 3 kez ofsayta düşerken, Mustafa Denizli yönetiminde çıktığı 2. maç olan Bursaspor müsabakasında 4 kez ofsaytta kaldı. 
Burak Yılmaz'ın bu sezon ofsayt ortalaması 1.1'di. Burak 4 kez ofsayta düşmesine rağmen, Bursaspor maçında savunma arkasına koşu yaparak özlenen gollerinden birini atmayı da başardı.


FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.