comScore

Bunjaki: "Türkiye kadar şansımız olabilir"

11 Kasım 2016, Cuma 19:01
Bunjaki:

Kosova Milli Takım Teknik Direktörü Albert Bunjaki, Türkiye maçı hakkında konuştu.

FutbolArena - Kosova Milli Takımı Teknik Direktörü Albert Bunjaki, "Önümüzde Türkiye ve sonrasında da Finlandiya maçları var. İkisinden puanlar alabilirsek, Türkiye kadar şansımız olabilir." dedi.

Bunjaki, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'nda yarın Türkiye ile yapacakları maç öncesi futbolcusu Samir Ujkani ile karşılaşmanın oynanacağı Antalya Stadı'nda bir basın toplantısı düzenledi.


Albert Bunjaki: "Türkiye'den puan alma şansımız var"


Kendilerini zor bir maçın beklediğini belirten Bunjaki, "Oyunumuzu sahaya yansıtabilirsek, Türkiye karşısında puan veya puanlar alma şansımız var." diye konuştu. 
Türkiye'de forma giyen Kosovalı oyuncularından Türk Milli Takımı hakkında bilgiler aldığını da dile getiren Bunjaki, bu bilgilerden faydalanarak Türkiye'yi çok iyi analiz ettiklerini belirtti. Bunjaki, bu analizler doğrultusunda hazırladıkları planlarını uygulayabilirlerse, sahadan iyi bir sonuçla ayrılabileceklerini vurguladı. 

Genç ve yeni bir takım olduklarına değinen Bunjaki, 12-13 maç oynadıktan sonra oyuncularının birbirlerine alışacaklarını ve daha iyi bir ekip haline geleceklerini söyledi.


Bunjaki: "Arda Turan için özel bir önlem almayacağız"


Basın mensuplarının, "Arda yeniden milli takımına çağrıldı, bu oyuncuya özel bir önlem alacak mısınız?" sorusunu Bunjaki, şöyle yanıtladı:

"Arda için özel bir önlem almayacağız. Bütün futbolcular bizim için aynı. İki ülke olarak iyi ilişkilerimiz var. Ancak sahaya çıktığımızda karşımızda kim olursa olsun, kazanmak için oynayacağız. Sahada kendi kardeşimizi bile tanımayız." 

Kosova Milli Takımı oyuncularından Samir Ujkani ise grubun en kaliteli ekiplerinden birisiyle oynayacaklarına işaret ederek, sahadan iyi bir skorla ayrılmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)