comScore

Bundesliga 9 Mayıs'ta başlayabilir! Toplantı bu hafta

20 Nisan 2020, Pazartesi 21:44
Bundesliga 9 Mayıs'ta başlayabilir! Toplantı bu hafta

Bundesliga'nın 9 Mayıs'ta seyircisiz olarak başlaması gündemde. Resmi açıklama geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Koronavirüs salgını nedeniyle liglerin ertelenmesinin ardından henüz hangi tarihte başlayacağı kesinleşmedi. Almanya Bundesliga'nın 9 Mayıs'ta seyircisiz olarak başlayabileceği gündemde. 

Ligi yönetimi tarafından yapılan açıklamada, liglerin 9 Mayıs'ta seyircisiz olarak başlayabileceği belirtildi. DFL Başkanı Christian Seifert, "Seyircisiz maçlar taraftarla oynanan futbol kadar güzel olmaz. Ancak ekonomik anlamda da ligin başlaması önemli. Birçok kulüp zor durumdan kurtarılacak. Herkesi sabırlı olmaya çağırıyorum. Yarın her şeyi tartışacağız ve Perşembe günü kulüplerle konuşacağız." dedi. 
 

Avrupa'da ligler ne zaman başlayacak?


UEFA Başkanı Ceferin yaptığı açıklamada, ""Tüm planlarımız maçların yeniden başlaması üzerine yapılıyor. Herkesin hayata dönmesi gerekiyor. Yetkililer tarafından onaylanırsa antrenmanlara başlanılmasını istiyoruz. Maçlar için net bir fikir birliğine ihtiyaç olacak. Eylül-Ekim aylarında mevcut sezonları bitirmeyi sıkıntılı buluyorum. 2020/21 takvimi üzerinde ağır bir etkisi olur." ifadelerini kullandı. 
Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)