comScore

Bülent Yıldırım'dan MHK'ya: "Bana yapılan vicdansızlıktır!"

26 Ağustos 2019, Pazartesi 03:16
Bülent Yıldırım'dan MHK'ya:

MHK kararıyla hakemliğe veda eden Bülent Yıldırım, CNN Türk'te zehir zemberek açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena  - Süper Lig'de bu sezon MHK tarafından Serkan Çınar ile birlikte listeye alınmayan Bülent Yıldırım, CNN Türk'te yorumculuğa başladı. Bülent Yıldırım, MHK'ya seslendi ve bu yapılanın vicdansızlık olduğunu söyledi. 

"TARİHE GEÇEN 3 HAKEMDEN BİRİYİM"
Türk hakemlerini istatistiki olarak değerlendirdiğiniz zaman tarihe geçmiş 3 hakem var. Biri Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, diğeri de Bülent Yıldırım. Fırat ve Cüneyt'in görev sayıları 350'yi geçti. 25-26 yıl hizmet vermiş biri olarak benim de 250'y geçti. 

"BANA YAPILAN VİCDANSIZLIKTIR"

25-26 yıllık üst düzey hizmet kolay silinecek bir şey değil. Yaşından dolayı emekliğe ayırabilirsiniz. Bunu hiçbir vicdan kabul etmez. Benim performansımın bu listeden çıkarılacak kadar kötü olduğuna inanmıyorum. Bu detayları sayın başkanın açıklaması lazım. Bir insanla yollar böyle ayrılamaz. Bu etik değil, vicdansızlıktır. İnsanı toplum önüne atıp linç ettiriyorsunuz. Utanmadan sıkılmadan elçi gönderiyorsunuz. Ben sesszice bırakacağım, siz o koltukta rahat rahat oturacaksınız. Böyle bir şeyi vicdan kabul eder mi? Neyin pazarlığını ve neyin hesabını yaptınız bunu siz açıklayacaksınız. Kamuoyunda iki insanı bu şekilde linç ettirmeye hakkınız yok. Bu kadar kolay değil. Bunun açıklamasını bekliyorum sizden. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!