comScore

Buket Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli? Buket Aydın evli mi? (Kanal D Ana Haber spikeri Buket Aydın)

02 Mayıs 2018, Çarşamba 12:17
Buket Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli? Buket Aydın evli mi? (Kanal D Ana Haber spikeri Buket Aydın)

Kanal D Ana Haber bültenini bundan böyle Ahmet Hakan'ın yerine Buket Aydın sunacak. Buket Aydın'ın Kanal D Ana Haber bültenini sunacak olmasından sonra insanlar Buket Aydın hakkında internet ortamında bilgi araştırmaya başladı. Kanal D Ana Haber bülteninin yeni spikeri Buket Aydın'a dair bilmeniz gerekenler FutbolArena'da!

FutbolArena - Kanal D ekranlarında hafta içi her gün Ana Haber bültenini suna Ahmet Hakan, 1 Mayıs 2018 günü son kez Ana Haber bültenini sunarak izleyicilerle vedalaştı. Ahmet Hakan'ın vedasının ardından, Ana Haber Bülteni bitince Kanal D'de Ahmet Hakan'a veda organizasyonu yapıldı. Ahmet Hakan'ın bundan sonra hangi programda çıkacağı ise belli oldu. Kanal D'den ayrılan Ahmet Hakan, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programına devam edecek. 

Peki Ahmet Hakan'ın yerine Kanal D Haber Bültenine gelen Buket Aydın kimdir? İzleyiicler Ahmet Hakan'ın yerine Kanal D Ana Haber Bülteni programını sunacak olan Buket Aydın'ı merak etmeye başladı. Peki Buket Aydın kimdir? Buket Aydın kaç yaşında, nereli ve daha önce ne iş yaptı? İşte Buket Aydın'a dair merak ettiğiniz tüm bilgiler haberimizin devamında. 
 

Buket Aydın kimdir


1985 doğumlu sunucu Buket Aydın Bursa‘da dünyaya gelmiştir. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden burslu olarak mezun olmuştur. Aynı üniversite ve bölümünde Yüksek Lisans yapan Buket Aydın eğitimin ardından sunuculuk ve spikerlik eğitim almıştır. Bir sene kadar bir radyo'da spiker olarak görev yapmış daha sonra Kanaltürk ekranlarında spor bültenlerini sunmaya başlamıştır. Ayrıca Hafta sonu haberlerinide sunan Buket Aydın TRT Türk Ve NTV'de çalışmıştır.Sosyal medyayı aktif kullanan başarılı sunucu Buket Aydın 2013 yılında Erce Baykal ile evlidir. Eşi Gümrük müşavirliği sahibi aynı zaman iş güvenliği uzmanıdır. NTV Ana Haber spikerliği ve program sunuculu, aynı zamanda Milliyet Pazar'da hafta sonu röportajları ile çalışmalarını sürdürmüştür. 2018 yılında ise Kanal D Haber'de Ahmet Hakan‘ın yerine Buket Aydın Baykal'ın getirildiği açıklanmıştır.

 

Buket Aydın'ın twitter, instagram hesabı


Ahmet Hakan'ın vedasının ardından Kanal D Ana Haber Bültenini bundan böyle Buket Aydın sunacak. Buket Aydın'ın Kanal D Ana Haber bültenine geçmesinin ardından insanlar internet ortamında Buket Aydın'a dair birçok bilgiyi araştırmaya başlarken, özellikle Buket Aydın'ın sosyal medya hesapları merak edilmeye başladı. İşte Buket Aydın'ın sosyal medya hesapları:

Twitter: @buketaydin
Instagram: @buketay

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"