comScore

Bugün cuma namazı saat kaçta? Cuma namazı saati İstanbul 22 Haziran

22 Haziran 2018, Cuma 10:16
Bugün cuma namazı saat kaçta? Cuma namazı saati İstanbul 22 Haziran

Cuma namazı saat kaçta? Bugün Cuma namazı ne zaman kılınacak? Müslüman vatandaşlar Cuma namazı ile ilgili merak ettiği soruların yanıtlarını haberimizde bulabielecek. İstanbul öğle namazı vakti ne zaman, Cuma namazı saat kaçta kılınacak, Cuma namazı saatleri, Cuma namazı ne zaman gibi soruların yanıtları haberimizde.

Cuma namazı saat kaçta? Cuma namazı ne zaman kılınacak? İstanbul cuma namazı saatleri belli oldu mu? Bugün öğle namazı saat kaçta olacak? Müslüman vatandaşların cuma günü namaz vakitleri konusunda merak ettiği saatleri sizler için yazıyoruz. Diyanet İşleri'nin namaz vakitleri sitesinden alınan bilgilerle Cuma namazı saatlerini sizlere veriyoruz. İstanbul Cuma namazı saati, İzmir Cuma namazı ne zaman, Ankara cuma saati, Adana cuma vakti, Konya öğle namazı vakti gibi aramaların sonuçları haberimizde. 
 

Bugün öğle namazı saat kaçta? 22 Haziran Cuma saatleri (İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Konya, Bursa)


Cuma namazı kılmak isteyenler için cuma namazı vakitleri Diyanet İşleri'nin cuma vakitleri sitesinde açıklanıyor. Bugün İstanbul cuma namazı saati ve Ankara cuma namazı vakitleri gibi soruların yanıtları aşağıdaki listede ve linkte mevcut. Diyanet İşleri'nin sitesine giderek bulunduğunuz il ve ilçede cuma namazı saatlerini kontrol edebilir ve cuma namazını kılabilirsiniz. 

İL İL CUMA ÖĞLE NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLA

 

Cuma namazı nasıl kılınır?


Öncelikle "Niyet ettim Allah rızası için Cuma namazının 2 rekat farzını kılmaya. Uydum hazır olan imama." diye niyet ederiz. Daha sonra "Allahu Ekber" diyerek Tekbir getiririz ve namaza başlarız.

Tekbirden sonra elleri bağlarız ve sessizce Sübhaneke okuruz. Sübhaneke'den sonra bir şey okumayız ve imamı dinleriz.

İmam sureleri bitirdikten sonra "Allahu Ekber" diyerek rükuya gideriz. Rüku'da 3 kere "Sübhane Rabbiye'l-Azim" der ve doğruluruz. Doğrulurken "Semi Allahu li-men hamideh", tam doğrulunca ise "Rabbena leke'l hamd" deriz.Daha sonra "Allahu Ekber" diyerek secdeye gideriz. Secdede 3 kere "Sübhane rabbiyel-a 'ala" deriz. "Allahu Ekber" diyerek dizlerimizin üzerinde otururuz. Tekrar "Allahu Ekber" dedikten sonra yine secdeye gideriz ve 3 kere "Sübhane rabbiyel-a 'la" deriz.

"Allahu Ekber" diyerek secdeden ayağa kalkarız ve ikinci rekata başlarız. Ayağa kalktıktan sonra ellerimizi bağlarız ve hiçbir şey okumadan imamı dinleriz.

İmam sureleri bitirdikten sonra "Allahu Ekber" diyerek rükûya gideriz. Rüku'da 3 kere "Sübhane Rabbiye'l-Azim" der ve doğruluruz. Doğrulurken "Semi Allahu li-men hamideh", tam doğrulunca ise "Rabbena leke'l hamd" deriz.

Daha sonra "Allahu Ekber" diyerek secdeye gideriz. Secdede 3 kere "Sübhane rabbiyel-a 'ala" deriz. "Allahu Ekber" diyerek dizlerimizin üzerinde otururuz. Tekrar "Allahu Ekber" dedikten sonra yine secdeye gideriz ve 3 kere "Sübhane rabbiyel-a 'la" deriz.

Secdeden kalkarken "Allahu Ekber" diyerek Tahiyyata otururuz ve Ettehiyyatü, Allahumme Salli, Allahumme Barik ve Rabbena dualarını okuruz. Dualar bittikten sonra imamla birlikte önce yüzümüzü sağa çevirir "Es selamu aleyküm ve rahmet'ullah" der selam veririz. Aynı şekilde sola da selam verdikten sonra Cuma namazının farzı tamamlanmış olur.

 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)