comScore

Buffon PSG'den ayrıldı! İlk açıklama: 'Kariyerimde yeni deneyimler...'

05 Haziran 2019, Çarşamba 19:06
Buffon PSG'den ayrıldı! İlk açıklama: 'Kariyerimde yeni deneyimler...'

PSG'den ayrılan 41 yaşındaki kaleci Buffon, instagram hesabından yaptığı açıklamada kulübün sözleşmesinin kişisel hedeflerine uymadığını ve yeni deneyimler elde etme arzusundan dolayı ayrıldığını söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - PSG kulübü Buffon ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. PSG'de 1 sezon geçiren tecrübeli İtalyan kalecisi ayrılığın ardından instagram hesabından yaptığı açıklamada kulübün kendisine önerdiği sözleşmenin kişisel hedeflerine aykırı olduğunu söyledi. 


Buffon futbolu bırakacak mı? PSG - Buffon son dakika transfer


Buffon instagram hesabından yayınladığı veda mesajında "Paris'te çok güzel günler geçirdim. Beni sıcak bir şekilde karşılayan taraftarlara ve kulüp yönetimine teşekkür ediyorum. PSG sözleşme yenilemeyi teklif etti fakat ben yeni deneyimler elde etme arzusunda olduğum için kabul etmedim" dedi. 

PSG'nin kendisine önerdiği sözleşmenin kariyeriyle ilgili kişisel hedeflerine uymadığını söyleyen 41 yaşındaki İtalyan kaleci bir anlamda futbolu bırakmayacağını ve kariyerine devam edeceğinin sinyalini de verdi. 
PSG kulübü ise resmi twitter hesabından Buffon ile yollarını ayırdıklarını açıklarken, İtalyan kaleciye teşekkür ederek kariyerinin bundan sonraki döneminde Buffon'a başarılar diledi. 

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA: "FUTBOLU BIRAKMAYACAK"

Buffon futbolu bırakmayacak. PSG ile yolları ayırmanın en iyi çözüm olduğuna karar verildi. Buffon şimdi ailesiyle birlikte zaman geçirecek. Zaten PSG açıklama yaptıktan sonra telefon bombardımanına tutuldum. Henüz bir karar vermedi. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"