comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Bruno Alves, Portekiz tarihine geçti

13 Eylül 2016, Salı 23:00
Bruno Alves, Portekiz tarihine geçti

Fenerbahçe'den sözleşmesi bittikten sonra ayrılan ve İtalya'nın Cagliari takımına imza atan Bruno Alves, Portekiz tarihine geçti.

FutbolArena Detay - Bu sezon başında Fenerbahçe ile sözleşmesi noktalandıktan sonra İtalya'nın Cagliari ekibine bonservisi elinde olarak imza atan ve 3'ü Serie A, 1'i de İtalya Kupası'nda olmak üzere 4 maçta forma giyen ve ilk golünü geçtiğimiz haftasonu 2-1 kaybettikleri Bologna maçında kaydeden Bruno Alves, Portekiz futbol tarihine geçen isimlerden biri oldu.

Bruno Alves; Cagliari'den önce ülke dışındaki takımlardan Fenerbahçe ve Zenit'te de gol atmıştı ve Portekiz'li futbolcu olarak en fazla farklı ülkede gol atan isimlerden biri olarak tarihe adını altın harflerle yazdırdı. Bruno Alves'ten önce sadece 3 futbolcu 4 farklı ülkede, 1 isim de 5 farklı ligde gol atma başarısı gösterdiler. Listenin zirvesinde 5 farklı ülkede (İngiltere, Fransa, Yunanistan, İspanya ve Hindistan) gol atan Helder Postiga bulunuyor. Postiga'dan sonra 4 farklı ülkede gol atan isimler ise şu şekilde;
Paulo Futre – (İspanya, İtalya, Japonya, Fransa)
Maniche – (Rusya, İspanya, İtalya, Almanya)
Sergio Conceicao – (İtalya, Belçika, Kuveyt, Yunanistan)

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.