comScore

Galatasaray Galatasaray

Bruma en formda Portekizliler listesinde

14 Şubat 2017, Salı 17:45
Bruma en formda Portekizliler listesinde

Real Sociedad'ta kiralık oynadıktan sonra Galatasaray'a dönen Bruma bu sezonki performansı ile beğeni topluyor.

FutbolArena Detay - Galatasaraylı Bruma bu sezon Avrupa'nın 10 büyük liginde en çok gol atan ilk 5 Portekizli futbolcu arasında yer aldı.

Galatasaray'da bu sezon gösterdiği performansla taraftarın sevgilisi haline gelen Bruma'nın performansı istatistiklere de yansıdı. Galatasaray'da bu sezon ligde 7 gol atan Bruma, Avrupa'da oynayan en golcü Portekizliler arasına girdi.
EN GOLCÜLERDEN BİRİ

Cristiano Ronaldo'nun 14 golle zirvede yer aldığı listede, 12 gol atan Porto'lu Andre Silva ve Standart Liege'li Orlando Sa yıldız ismi takip etti. 4.basamakta Benfica ile ligde 8 gol kaydeden Pizzi kendine yer buldu.

Cristiano Ronaldo, Andre Silva, Orlando Sa, Pizzi ve Bruma'yı 6'şar gollü Braga'lı Wilson Eduardo ve Rui Fonte izledi.

ÇALIM VE ASİSTTE DE FARK YARATTI

Öte yandan Bruma maç başına 5.1'lik dripling sayısı ve yaptığı 6 asistle de fark yarattı. Bruma, 5 büyük ligde maç başına en çok çalım atan 2. oyuncu. Portekizli bu konuda 3. sırada yer alan Neymar'ı bile geçti. Bruma'yı geçen tek oyuncu ise Middlesbrough forması giyen 21 yaşındaki sağ kanat Adama Traore. Barcelona alt yapısından yetişen Traore maç başına 5.6'lık başarılı dripling ortalaması ile 5 büyük ligin zirvesinde yer alıyor.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)