comScore

Brezilya'ya Avrupa tokadı! 2002'den sonra...

06 Temmuz 2018, Cuma 23:24
Brezilya'ya Avrupa tokadı! 2002'den sonra...

Dünya Kupaları tarihinin en çok kazanan ülkesi olan Brezilya, 2002'den beri Avrupa takımlarına eleniyor.

FutbolArena - 1930'dan beri düzenlenen Dünya Kupaları'nı 5 kez ile en çok kazanan ülke olan Brezilya, 2002 Dünya Kupası'ndan beri Avrupalı ülkelere takılıyor.


Brezilya'nın Dünya Kupası'nda elendiği takımlar


2006 Dünya Kupası'nda Fransa'ya karşı elenen Brezilya belki de en iyi kadrolarından birine sahipti. Ronaldinho, Kaka, Robinho gibi futbolcularının en formda olduğu dönemde Zidane'ın Fransa'sına elenen Brezilya, 2010 Dünya Kupası'nda da Hollanda Milli Takımına elenmişti. Hollanda ve Fransa, Brezilya'yı eledikten sonra final oynamışlar ama kaybetmişlerdi. 2014'te ise kendi ülkelerinde düzenlenen Dünya Kupası'nda Almanya'ya 7-1 yenilen Brezilya, yarı finalde kupaya veda etmiş ve o turnuvayı da Almanya kazanmıştı. Brezilya bu kez Rusya'da Belçika'ya 2-1 kaybetti ve bir kez daha bir Avrupa ülkesine boyun eğmiş oldu.


Brezilya'nın Dünya Kupası başarıları


Dünya'nın en başarılı milli takımı olarak kabul edilen Brezilya, şu ana kadar yapılan bütün Dünya Kupalarına katılmış tek ülkedir. Katıldığı 20 Dünya Kupası'nda 5 şampiyonluk elde eden Brezilya aynı zamanda en çok Dünya Kupası kazanan ülke konumunda. Brezilya millî takımının lakabı "Seleçao" yani seçilmişler anlamına gelmekte. Son olarak 2002'de şampiyon olan Brezilya, 2014'te ülkelerinde düzenlenen Dünya Kupası yarı finalinde ise Almanya'ya 7-1 yenilip adeta milli bir şok yaşamıştı.


Brezilya Dünya Kupası'na nasıl gelmişti?


2018 Dünya Kupası Güney Amerika elemelerinin en başarılı ülkesi olan Brezilya rakiplerine fark atarak grubunu lider tamamlamıştı. 18 maç sonunda 41 puan toplayan Brezilya en yakın takipçisi Uruguay'a 10 puan fark atmıştı. Elemelerde sadece bir mağlubiyet alan Brezilya, Mart ayında oynadığı hazırlık maçlarında ise Almanya'yı 1-0, Rusya'yı da 3-0 yenmişti.
Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!