comScore

Brezilya'dan Dünya Kupası'nda seks yasağı yok

07 Haziran 2018, Perşembe 20:51
Brezilya'dan Dünya Kupası'nda seks yasağı yok

Brezilya Milli Takımı tarafından yapılan açıklamada Dünya Kupası boyunca futbolculara seks yasağı getirilmeyeceği belirtildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Rusya'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'nın favorilerinden Brezilya'da turnuva öncesinde önemli bir karar aldı. Her turnuva öncesinde gündeme gelen futbolcuların cinsel hayatları hakkında Brezilya Milli takımından net bir açıklama geldi. 

Brezilya Milli Takım doktoru Rodrigo Lasmar, ülke basınında Globo Esporte'ye yaptığı açıklamada futbolculara seks yasağı koymayacaklarını söyledi. Seksin doğal bir şey olduğunu belirten Rodrigo Lasmas, zarardan ziyade futbolcuların seks yapmalarının faydalı olabileceğini söyledi. 
Rodrigo Lasmar yaptığı açıklamada, "Dünya Kupası boyunca futbolcuların seks yapmasına yasak koymayı düşünmüyoruz. Seks, hayatımızın bir parçası. Ayrıca turnuva öncesindeki gerginliği hafifletmeye yardımcı olacaktır." diye konuştu. 

PELE ENDİŞELİ

Öte yandan Brezilya futbolunun efsane isimlerinden Pele, Dünya Kupası öncesi Brezilya adına endişeli. Milli takımın hala ideal bir takım olamadığını ve aynı şekilde ideal kadrosuna kavuşamadığını söyleyen Pele, Neymar'ın bu kupayı tek başına kazanamayacağını dile getirdi. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)