comScore

Brezilya Teknik Direktörü Tite'den istifa açıklaması

07 Temmuz 2018, Cumartesi 00:22
Brezilya Teknik Direktörü Tite'den istifa açıklaması

Brezilya Teknik Diretörü Tite, Belçika'ya elenerek Dünya Kupası'na veda ettikleri maçın ardından konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Brezilya Teknik Direktörü Tite, Belçika maçının ardından konuştu. Tite görevde kalıp kalmayacağı yönündeki soruya da yanıt verdi. 

Brezilya Teknik Direktörü maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, "Brezilya'daki geleceğim hakkında sıcağı sıcağına konuşmayacağım. Genel anlamda yenilgiye rağmen kötü oynamadık. Aslında maçın ardından buraya gelip soruları cevaplamak istemedim ama şunu söyleyebilirim ki, harika bir oyun oldu." dedi. 
İkinci yarıda maçı tamamen kontrol ettiklerini söyleyen Tite, "Oyuncularım tüm olumsuz faktörleri aşmak için çaba gösterdi. Her yolu denedik ama ikinci golü bulamadık." ifadelerini kullandı. 
 

Brezilya'nın Dünya Kupası'nda elendiği takımlar


2006 Dünya Kupası'nda Fransa'ya karşı elenen Brezilya belki de en iyi kadrolarından birine sahipti. Ronaldinho, Kaka, Robinho gibi futbolcularının en formda olduğu dönemde Zidane'ın Fransa'sına elenen Brezilya, 2010 Dünya Kupası'nda da Hollanda Milli Takımına elenmişti. Hollanda ve Fransa, Brezilya'yı eledikten sonra final oynamışlar ama kaybetmişlerdi. 2014'te ise kendi ülkelerinde düzenlenen Dünya Kupası'nda Almanya'ya 7-1 yenilen Brezilya, yarı finalde kupaya veda etmiş ve o turnuvayı da Almanya kazanmıştı. Brezilya bu kez Rusya'da Belçika'ya 2-1 kaybetti ve bir kez daha bir Avrupa ülkesine boyun eğmiş oldu.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!