comScore

Brezilya kulübü Paranavia'nın başına gelmeyen kalmadı

27 Mart 2018, Salı 10:08

Brezilya'da Paranaense 2.Lig takımlarından Paranavia takımının başına son 10 günde gelmeyen kalmadı.

FutbolArena Dış Haber - Brezilya'nın 29 farklı eyaletten biri olan Paranaense'de 2.Lig'de mücadele eden Paranavia takımı sıkıntılı günlerden geçiyor. 10 gün önce birikmiş borçlarından dolayı kaldığı otelden atılan kulüp son olarak hırsızlık şoku yaşadı.


Brezilya'da soyulan futbol takımı


24 kişilik oyuncu kadrosuna sahip olan Paranavia'da kulüp yaklaşık 4 aydır Türk parasıyla 5 bin TL'lik ödemeyi yapmayınca, kaldığı otelden atılmak zorunda kaldı. Futbolcular ve çalışanlar bu karar sonrasında kulübün stadı Waldemiro Wagner stadındaki tesislerde kalmaya başladı.

BU KEZ DE HIRSIZLIK
Paranavia'ya bir başka darbe de hırsızlardan geldi. Paranaense 2.Ligi'nde Sao Joseense maçı için yaklaşık 400 km yol yolculuğu yapan takımın otobüsündeki tüm ekipmanları hırsızlar tarafından çalınınca, maçın ertelenebileceği düşünüldü ama devreye kulüplerin bütünleşmesi girdi.

Paranaense 1.Ligi'nin en iyi takımlarından olan Atletico Paranaense, kendi formasını yine o ligde mücadele eden Maringa takımı da kramponlarını Paranavia kulübüne vererek, sorunu ortadan kaldırdı. Öte yandan o eyaletin bir başka takımı İndependiente'de yedek forma olarak kendi formasını rakibine verdi.

1-0  kaybettiği Sao Joseense maçına Atletico Paranaense forması ve Maringa takımının kramponları ile çıkan Paranavia takımı buna rağmen bulunduğu gruptan üst tura yükselme başarısı gösterdi.

Dünyadan Futbol haberleri FutbolArena'da 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.