comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

İbrahim Üzülmez'den İlhan Cavcav'a esprili gönderme - Gençlerbirliği Haberleri

24 Mayıs 2016, Salı 20:28
İbrahim Üzülmez'den İlhan Cavcav'a esprili gönderme - Gençlerbirliği Haberleri

Futbolculuğunda "Deli İbrahim" olarak anılan Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, "Gençlerbirliği'ni bana teslim ederken aslında Cavcav'ın yaptığı delilikti." dedi.

Beşiktaş'ta futbol oynadığı dönemde "Deli İbrahim" olarak anılan İbrahim Üzülmez, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın sıkıntılı dönemdeki takımın başına Süper Lig deneyimi olmayan birisini getirmesini "delilik" olarak nitelendirdi.

PTT 1. Lig'de şampiyon olan Çaykur Rizespor'da Mustafa Denizli'nin yardımcılığıyla saha kenarında görev almaya başlayan, 1,5 yılın ardından aynı ligdeki Vartaş Elazığspor'daki 6 maçlık performansı sonrası İlhan Cavcav tarafından Süper Lig'de zor günler yaşayan Gençlerbirliği takımının başına getirilen İbrahim Üzülmez, sezonu AA muhabirine değerlendirdi.
 

İbrahim Üzülmez'den Beşiktaş açıklaması


Bu sezon şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş'ta 11 yıl forma giydiğini ve kaptanlık yaptığını hatırlatan İbrahim Üzülmez, "Her zaman kendi inançlarım doğrultusunda hareket ettim. Evet Beşiktaş'ta her hocanın vazgeçemediği oyunculardan biriydim ama üst düzey yetenekleri olan bir oyuncu da değildim. Kendime güvenerek ve çalışarak Beşiktaş'ta görev almış 10'un üzerinde hocanın gözüne girdim." diye konuştu.
 

İbrahim Üzülmez'den İlhan Cavcav açıklaması


Gençlerbirliği'nde göreve başlamadan önce Süper Lig'de antrenörlük deneyiminin olmaması nedeniyle neler yapması gerektiğini ve oyunculara karşı nasıl bir yol izleyeceğini çok düşündüğünü ifade eden Üzülmez, şöyle konuştu:
"Aslında Gençlerbirliği'ni bana teslim ederken Cavcav'ın yaptığı delilikti. Benden daha çok, başkanım tarafından daha fazla delilik olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de, öyle bir durumdayken, çok fazla antrenörlük deneyimi olmayan, Süper Lig deneyimi ise hiç olmayan İbrahim Üzülmez'e her başkan bu görevi veremez. Bunu da kabul etmek gerekiyor. Başkanımın 10 dakikalık görüşmemizde benden o ışığı, elektriği aldı ki takımı bana teslim etti. Önce inandım sonra da başkanımı mahcup etmemem gerektiğine inandım. Böyle bir durumda, böyle bir ortamda, 'al' deyip de Gençlerbirliği'ni bize teslim eden başkanım için çok çalışmam gerektiğini, oyuncularımı inandırmam gerektiğini biliyordum."
 

İbrahim Üzülmez'den Vodafone Arena açıklaması


İbrahim Üzülmez, uzun yıllar formasını giydiği Beşiktaş'ın hak ederek şampiyonluğa ulaştığını söyledi.

Siyah-beyazlı takımın bu sezon oynadığı futboldan taraflı tarafsız herkesin övgüyle bahsettiğini dile getiren Üzülmez, Beşiktaş'ın şampiyonluğuna ilişkin şu yorumu yaptı:

"Kolay değil, 2-3 senedir stadınız yok, geçen sene son haftalar kaybettiniz, bu sene de şampiyonluk düşünüyorsunuz, bu kadar deplasman var. Takımı yarışın içine sokmak, tutmak hiç kolay değil. Bütünlük sağladığınız da başarıyı yakalarsınız yetenek sizi kısa vadede başarıya götürür ama ekip olursanız, takım olursanız uzun vadede başarılar yakalarsınız. Takım olgusunu Beşiktaş'ta bu sezon gördüm. Necip'in ağlaması, Serdar'ın ağlaması bunlar içten gelen duygusal şeylerdir. İşte bu takımdaşlık Beşiktaş'ı şampiyonlukta ön plana çıkardı."
 

İbrahim Üzülmez'den Galatasaray ve Mustafa Denizli açıklaması


Trabzonspor'a ilişkin, "Hoca değişiklikleri, fazla oyuncu transferleri onları sıkıntıya soktu istikrar yakalayamadı." yorumunu yapan Üzülmez, Galatasaray'ın sezon performansına ilişkin ise şunları söyledi:

"Galatasaray, geçen sene 3 kupayı alan takım. Geçen sene beraberliği yakalayan Galatasaray takımı önemli işler yaptı. Bu sene o inançtan kopan bir Galatasaray vardı. Bir istikrarsızlık oldu, hocası gitti, Mustafa Denizli hocam geldi. Ona da bir takım sözler verilmiş, yerine getirilmemiş. Beraberliği sağlayamazsanız ister istemez bu döngü içerisinde sıkıntılar yaşıyorsunuz."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!