comScore

Böyle bir kulüp görmediniz! Takımın kadrosunu taraftar yapıyor

18 Ekim 2018, Perşembe 20:23
Böyle bir kulüp görmediniz! Takımın kadrosunu taraftar yapıyor

Fransa'da mücadele eden United Managers adlı takımın kadrosunu taraftarlar yapıyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Fransa Liglerinde mücadele eden United Managers takımı normal kulüplerden farklı bir düzende yönetiliyor. Fransa 6. Ligi'nde yer alan takımı tamamen taraftarlar yönetiyor. Maçlarda sahaya çıkacak 11'den, takımın oynayacağı sisteme kadar her alanda taraftarlar ne isterse o oluyor. 

İLK 11 OYLAMAYLA BELİRLENİYOR, HOCA KARIŞAMIYOR
Fransa'da amatör bir kulüp tamamen taraftarları tarafından yönetiliyor. United Managers isimli kulübün taraftarları takımlarının her şeyine karar vermede yetkili. Kurulan özel bir mobil uygulama aracılığıyla her hafta maçlardan önce yapılan anketle ilk 11 belirleniyor. O ana kadar takımın teknik direktörü kadroya karışamıyor ve oylama sonucunda belirlenen 11 mücadele ediyor. Aynı zamanda oyun sırasında da taraftarlar görüşlerini yine uygulama üzerinden bildirerek oyuna her türlü müdahalede bulunabiliyor. Takımın teknik direktörünün görevi ise taraftarların kararlarını hayata geçirmek. United Managers takımının teknik direktörlüğünü Julien Le Pen yapıyor. Le Pen, taraftarlarla oyuncular arasındaki bağlantıyı kurma görevini üstleniyor. Oyuncuları fiziksel olarak maçlara hazırlayan antrenör ise Eric Fouda. Takımın bir de kaleci antrenörü bulunuyor. Bu görevi de Karim Ahmed Yahia yapıyor. 

UYGULAMA ÜCRETSİZ OLARAK İNDİRİLİYOR

United Managers kulübünün internet sitesi üzerinden uygulama ücretsiz olarak indiriliyor. Ardından takımla ilgili her şeye karar vermek için açılan anketlerde görüş bildiriliyor. Konuyla ilgili Fransız basınına konuşan taraftarlar, "Bu bir rüyanın gerçekleşmesi gibi. Bizler, takımımıza doğrudan müdahale edebiliyoruz." ifadelerini kullandılar. Kulübün toplamda 9 çalışanı bulunuyor. Bu kişiler uygulamanın geliştirilmesi üzerine yeni projeler üretiyor. Kulübün gelir kaynağını ise satılan maç biletleriyle birlikte söz konusu uygulamaya gelen reklam gelirleri oluşturuyor.

Caen bölgesinde mücadele eden United Managers ligde oynadığı ilk 7 maçı kazandı.

FutbolArena Transfer Arenası (23 Ağustos 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.