comScore

Boupendza'dan Galatasaray ve Fenerbahçe transfer açıklaması

01 Mart 2021, Pazartesi 18:16
Boupendza'dan Galatasaray ve Fenerbahçe transfer açıklaması

Hatayspor'un golcü futbolcusu Boupendza, transferi ve kariyeri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig'in en golcü futbolcusu Hatayspor'un yıldız ismi Boupendza, TRT Spor'a konuştu. 

Transfer döneminin gözde ismi olan ve Süper Lig'de 18 golle zirvede yer alan Boupendza, TRT Spor'dan Yasin Dallı'nın sorularını yanıtladı. 
Bileğinde çatlak meydana gelen Boupendza, "En kısa zamanda tekrardan geri dönmeyi umuyorum. Süreç çabuk işliyor. En kısa zamanda takım arkadaşlarıma yardım etmek için sahalara dönmek istiyorum." dedi. 

RUSYA'YA TRANSFERİ NEDEN GERÇEKLEŞMEDİ?

"Krasnodar ile iyi bir süreçteydik. Ancak olmadı. Anlaşamadık. Olmaması gerektiği için olmadı. Öncelikli amacım iyi bir şekilde Hatayspor'da sezonu bitirmek. Ondan sonra gelecekle ilgili değerlendirme yapabiliriz."

"GALATASARAY VE FENERBAHÇE'NİN BENİ İSTEMESİ ÖNEMLİ"

"Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük kulüplerin beni istemesi benim için önemli. Bu süreçte benim için önemli olan takımımın başarısının devam etmesi. Çünkü burada kontratım hala devam ediyor. Kontrat devam ederken işimin dışında başka bir şeyle meşgul olmak istemiyorum"

"EN İYİ KALECİLERDEN BİRİ ALTAY BAYINDIR, EN İYİ GOLCÜLERDEN BİRİ ABOUBAKAR"

Boupendza, Süper Lig'de en iyi golcüler ve en iyi kaleciler kim? sorusuna, "Süper Lig'de gerçekten çok iyi kaleciler ve golcüler var. En iyi kalecilerden biri olarak Altay Bayındır'ı söyleyebilirim. Golcü olarak ise Aboubakar'ı diyebilirim. 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"