comScore

Borussia Dortmund Borussia Dortmund

Nuri Şahin'den Cenk Tosun'a övgüler: 'Bizden daha iyi bir örnek.'

22 Ocak 2018, Pazartesi 00:36
Nuri Şahin'den Cenk Tosun'a övgüler: 'Bizden daha iyi bir örnek.'

Borussia Dortmund'da forma giyen ve Milli takım kariyerini noktalayan Nuri Şahin'den önemli açıklamalar. 

FutbolArena - Borussia Dortmund'da forma giyen Nuri Şahin'den dobra açıklamalar! Kariyeri ve Türk futboluyla alakalı önemli ifadeler kullanan Nuri Şahin, Cenk Tosun'a ise övgüler yağdırdı. TRT Spor'a konuşan Nuri Şahin'in sözleri şu şekilde:


"ABDULLAH AVCI İLE AYNI OTELDE TATİL YAPINCA GERİLDİM"
Abdullah Avcı ile aynı otelde tatil yaptım. Abdullah hocaya inanılmaz saygı duyuyorum. Onunla aynı otelde tatil yapmak beni biraz gerdi. Şortla, mayoyla geziyorsun ve karşına bir anda Abdullah Avcı çıkıyor. Benim hocaya duyduğum saygıyı bildikleri için bana hemen, "Nuri hoca geliyor, üzerine bir şey giy." diyorlardı. 

"MİLLİ TAKIMI BIRAKTIM ÇÜNKÜ..."

Benim milli takım konusunda en büyük hedefim, Türk Milli takımının turnuvalara katılması. Realist olmak gerekirse Almanya, İspanya gibi biz her kupaya katılıp, şampiyonluğa oynayamayız. Şu anda bizim hedefimiz her zaman turnuvalara katılmak olmamız lazım. 2018'e katılıp milli takımı bırakmak hedefimdi. 7-8 aylık süreci yalan söyleyerek veya Nuri Şahin birkaç maç daha oynasın diye düşünmedim. Ülke futbolumuz nasıl daha iyi yerlere gelir onu düşündüm. 

"BEN EĞER...

Ben Nuri Şahin olarak Milli takıma gitsem, senede 10 Milli maç var. Bunların 5'inde ben, 5'inde başkası oynayacak. Bu oyuncu nasıl gelişecek? Ülke futboluna nasıl katkı sağlayacak?

"YILDIRAY BAŞTÜRK'TEN NEDEN FAYDALANILMIYOR?"

Türk futbolu neden Yıldıray Baştürk'ten yararlanmıyor? Bu insan ballOn dOr listesinde ilk 10'a girmiş tek Türk futbolcu. Neden bu insanın Türk futboluna katkı sağlamasına izin verilmiyor. Futbolu bizim gibi, futbolun içinden 


Cenk Tosun'un Everton'a transfer haberleri


Beşiktaş'tan Everton'a transfer olan Cenk Tosun'a övgüler yağdıran Nuri Şahin, Cenk Tosun tüm Türkiye'ye, Arda ve benden bizden öncekilerden daha da büyük örnek. Çünkü bizim gideceğimiz yol belliydi. Allah sakatlık vermezse Arda'nın bir gün Avrupa'nın en büyük kulüplerinde oynayacağı belliydi. Ancak Cenk, Almanya'dan Gaziantepspor'a transfer olarak belki geri adım attı. Oradan çalıştı, belki hiç kimsenin anlamadığı ve Cenk ismini bilmediği dönemlerde kendine yatırım yaptı. Belki Gaziantep'te akşam tesislerde kaldı. Şu anki vuruş tekniğini Gaziantep tesislerinde öğrendi belki. İnanılmaz güzel bir hikaye. Umarım devamı gelir." diye konuştu. 

ZEYTİN TAVSİYESİ

Nuri Şahin son olarak Cenk'e bir tavsiyede bulunarak, "Cenk'in İstanbul'dan zeytin götürmesine gerek yok. Liverpool'da Türk marketi var. Adresini vereceğim ona. " ifadelerini kullandı. 

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)